Yeni Çizgi Gazetesi’nden

Kıymetli okurlarımız, yol arkadaşlarımız, dostlar, yoldaşlar, Yeni Çizgi Gazetesi olarak sizlerle tam 11 yıldır birlikte yol arkadaşlığı yapıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız. Çok teşekkür...

Kıymetli okurlarımız, yol arkadaşlarımız, dostlar, yoldaşlar, Yeni Çizgi Gazetesi olarak sizlerle tam 11 yıldır birlikte yol arkadaşlığı yapıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız. Çok teşekkür ediyoruz.

28 Yıllık meslek hayatımın 11 yılını kendi emeğimiz olan Yeni Çizgi Gazetesinde sizlerle paylaşıyorum. Ancak geçen bu süre içerisinde Yeni Çizgi Gazetesi olarak yayın çizgimizde taviz vermeden, her türlü zor koşullara, sıkıntılara, baskılara, tehditlere vb.. olumsuzluklara rağmen yine de çizgimizden sapmadan, demokrasiden, özgürlüklerden, haktan, hukuktan, adaletten, barıştan yana taraf olup, yayın hayıtımızı sürdürme gayreti içerisinde olduk. Ve bu özelliğimiz ile Güneydoğuda bölgesel ve yerel bazda neredeyse tek gazete olup, bu örnek duruşumuz ve çizgimizle de tercih edilen gazetelerin başında gelme gururunu bize yaşattığınız için sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz. Sahip çıktınız,  destek oldunuz, sağ olun var olun.

Ancak tüm engelleri aşarak bugünlere kadar gelsekte, ekonomik sıkıntılar bizi özellikle son iki yıldan buyana oldukça zorlamaktaydı. Hele hele son 3 aydan buyana yani şu döviz kurlarından kaynaklı kağıt, baskı, kalıba yapılan ve yüzde 300 lere varan zamlar bizim adeta nefesimizi kesti, dayanma direncimizi oldukça zora soktu ve etkiledi. Nefes alır yanımız kalmadı.

Böyle bir sürece hazırlıksız ve ansızın yakalandık desek yeridir.

Yeni Çizgi Gazetesi olarak yayın hayatını bundan sonra nereye kadar sürdürebiliriz kestirmemiz mümkün gözükmüyor. Fakat biz direnmekten kararlıyız hemde gidebileceğimiz yere kadar, gitmek için çaba göstereceğiz. Bundan da kuşkunuz olmasın.

Dostlar, yaşadığımız bu sıkıntılı süreç nedeniyle sizlerden nakti karşılıksız bir yardım beklentimiz yok, ancak tek isteğimiz gazetemize sahip çıkarak abone olmak, çevrenizde nazınız geçtiği insanları abone yapmak ve reklam vererek destek olmak. Eğer bu destek ve dayanışmayı sürdürebilirsek, birlikte daha nice yıllar yolumuza devam edebiliriz ve aynı çizgide yayın hayatımızı sürdürme imkanı bulabiliriz.

Yoksa sonuç vahim gözüküyor…

Kıymetli okurlarımız, yaşadığımız kriz nedeniyle bundan böyle gazetemiz çok özel durum olmadıkça siyah beyaz olarak yayın hayatına devam edecektir. Amaç maliyeti biraz daha düşürmek. Maliyeti düşürüp biraz daha nefes alarak yolumuza devam etmeyi amaçlıyoruz. Dediğimi gibi gidebildiğimiz yere kadar siz okurlarla birlikte yolumuza devam etmeye kararlıyız.

Sizler bizi yalnız bırakmazsanız, desteklerinizi esirgemezseniz, biz bu yolda kararlıyız dostlar.

Yeter ki yanımızda olun,

Sevgi ve saygılarımızla…

NOT; Kıymetli okurlarımız, geçtiğimiz yıl Eylül ayında yaşadığımız acı olayın etkisi iş hayatımıza istemeyerek te olsa yansıyor, sizlerden bu anlamda özür diliyoruz. Çünkü unutamayacağımız bir acı bu. Ancak yaşayan bilir. Üniversite son sınıf öğrencisi kızımız, katil Fatih Burak Aykul isimli bir alçak tarafından katledildi. Bir yıl oldu ama acısı halen dün gibi taze. Fakat acımız geçtiğimiz 18 Eylül de yapılan karar duruşmasında katlandı çünkü bu kahpe katile, hukukta adil bir karar çıkmadı. Karar  vicdanlarımızı sızlattı. Hukukta adalet beklerken  kızımızın kanı yerde kalmaz diye düşünürken açıklanan 5 yıl 3 ay gibi komik, katili ödüllendiren, hatta cesaretlendiren bir karar çıktı. Mersin 5 Ağır Ceza Mahkemesi heyeti adli tıp raporlarını yok sayarak,  katilin yalan düzmece ifadelerine inanarak komik, ancak katile ödül  gibi bir ceza verilmesine vesile oldular. Yani Katili adeta cesaretlendirdiler. Böylece o güvendiğimiz hukuk birkez daha katledildi, hukuk bir kez daha ağlattı, güven kaybetti. İşte bu acı olay hem aile, hemde iş hayatımızı oldukça yıprattı, psikolojimizi, aile düzenimizi, iş düzenimizi, sağlığımız bozdu. Bundan dolayı büyük bir üzüntü ve acı ile birlikte yaşamaya, hayata tutunmaya çalışıyoruz. Bu süreçte bilerek veya bilmeyerek yaptığımız hata ve eksiklerden dolayı sizlerden özür diliyoruz.

 

 

 

922 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]