Yeni Çizgi 11 Yaşında

Bekir ŞAHİN” Yazdı..

 

Gaziantep ve çevre illere hitap eden, kurulduğu günden buyana çizgisinden sapmayarak demokratik, özgür, çağdaş, aydınlanma yolunu sahiplenerek, laik, demokratik çizgide kendine hedef belirleyerek yayın hayatını sürdüren Yeni Çizgi Gazetesi 11 yaşında.

 

Bunca geçen zaman içerisinde gözünüz, kulağınız ve sesiniz olduk. Ses verdik. Ses getirdik. Ve sizlerle büyüdük, sizlerle güçleniyoruz, sizlere güveniyoruz.

Çünkü yaşanan onca ekonomik sıkıntılara rağmen bugünlere sizlerle gelebildik.

İyiki varsınız, iyiki okurlarımızsınız, bize güven veren yoldaşlarımız ve dostlarımızsınız. Size sonsuz teşekkürlerimizi sunarız….

 

Yeni Çizgi Gazetesi ilk çıktığında ve bölgede dağıtıma başladığından buyana okur çevresinde gerçek yerel ve bölgesel gazete havasını, özlemini, ihtiyacını karşılayan dolulukta olduğunu söylediğinizde, bu bize moral oldu güç oldu. Çünkü kendi şehrinizde çıkan yerel gazetelerle Yeni Çizgiyi hep karşılaştırdınız. Bu kadar dolu bir gazete günlük mü, diye sorunlarınız oldu. Bir çoklarınız örnek olarak da sundunuz, hatta bizim dışımızda bu bilgiyi hep paylaştınız. Ve bizler bu duyumları aldıkça, hatta karşılaştıkça daha çok işimize sahip çıkmaya, çizgimizi her türlü zorluğu ve baskıya, hatta tehdide rağmen korumaya özen gösterdik.

Çünkü biz gazeteciyiz ve gazete çıkartıyoruz…

Çünkü bizim başka bir gelirimiz yok, hata haksız, hukuksuz, vb. meslek etiği dışına çıkarak nemalandığımız, ne bir kişi, nede bir kurum hiç yok.

Yani ne bir siyasi güce, nede bir kişiye ya da benzerlerine bağımlı değiliz.

Çizgimiz belli. Maddi olarak bağımsız olduğumuz içinde, gücümüz oranında gazetemizi çıkartıp, siz okurlara karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmeye özen gösteriyoruz.

Yeni Çizgi; bölgedeki 10 şehir ve bunlara bağlı ilçeleri de kapsayan geniş bir haber akışı ve dağıtım ağına sahip. Kendi imkanlarımızla ulaştığımız haberlerin yanı sıra Ajans aboneliğiyle de haberciliğimizi güçlendirerek sizlere, bölgemizdeki haberleri tarafsız şekilde ulaştırmaya ve paylaşmaya özen gösteriyoruz. Sadece resmi ya da yarı resmi kurumların değil, toplumun tümünün sesi olmaya özen gösteriyoruz. Ve bu anlayışı da kendimize görev edindik.

 

Yeni Çizgi; geçen süre içerisinde bunca yayına rağmen öğrencinin, öğretmenin, ev kadınının, işçinin, işadamının tek kelimeyle vazgeçemediği aynı zamanda bir rehberi oldu. Esnafın, emeklinin, şoförün, çiftçinin, emekçinin, dükkânda, evinde, arabasında, tarlasında ayrılamadığı gerçek dostu oldu.

 

Yeni Çizgi; nin bir başka önemli özelliği, süreç içerisinde mesleğinde onurlu bir geçmişi olan usta gazetecileri bünyesinde barındıran, Başbakanlık Sarı Basın Kartı sahibi, aynı zamanda branşın da uzman, ayrıca mesleğinde kaliteli duruşu olan, aydın, çağdaş, saygın insanların, gönüllü olarak düşüncelerini aktardığı bir yayın kuruluşu, hatta mesleki anlamda bir okuldur.

 

Yeni Çizgi aracılığıyla düşüncelerini, gözlemlerini yazılarıyla siz okurlarla paylaşan, güzel insanlarında, bu gazeteye elbette önemli katkısı olmuştur. Yazılarıyla katkı sunan, maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyerek böyle bir süreçte gazetenin yaşamasına destek sunan, herkese elbette kucak dolusu sevgi ve iyi niyet dileklerimizi iletiyoruz.

Daha dolu bir habercilik ile bölge illerindeyiz

Hepinize teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız.

 

 

 

 

 

700 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]