Vali Gül Gaziantep’e atandı, Yerlikaya İstanbul’a gitti

GAZİANTEP-Yeni Valiler Kararnamesi ile Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya İstanbul Valisi olurken, Sivas Valisi Davut Gül de Gaziantep'e atandı. Gaziantep'in yeni Valisi Davut Gül, atandıktan sonra yap...

GAZİANTEP-Yeni Valiler Kararnamesi ile Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya İstanbul Valisi olurken, Sivas Valisi Davut Gül de Gaziantep’e atandı.

Gaziantep’in yeni Valisi Davut Gül, atandıktan sonra yaptığı ilk açıklamasında, 2000 Yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Davut Gül, 18 yıl aradan sonra Gaziantep’e vali olarak dönüyor. Gaziantep’i yakından tanıdığını belirten Vali Davut Gül, ilk açıklamasında, “Değerli Valimiz Ali Yerlikaya Gaziantep’te çok güzel hizmetler yaptı, güzel bir çıta bıraktı. Biz bu çıtayı daha da yukarı taşımak için çalışacağız. Laf üstüne laf değil taş üstüne taş koymaya geliyoruz” diye konuştu.

Gaziantep’i yakından tanıdığını ifade eden Vali Gül, açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımız beni bu göreve layık gördüler. Vali Muammer Güler döneminde Gaziantep’te kaymakam adayı olarak görev yapmıştım. Gaziantep’i tanıyorum ve potansiyelini biliyorum. Gaziantep bir sanayi ve ticaret şehri. Sınır kenti. 15 Gün içerisinde Gaziantep’e gelerek görevime başlayacağım. Sayın Bakanımızla, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla sürekli istişare halinde bulunarak Gaziantep’i bir adım daha ileriye taşımak için çalışacağız”

DAVUT GÜL KİMDİR?

1974 yılında Erzurum Horasan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Horasan’da, liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi’nde bitirdi. Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak mesleğe başladı.

Muğla – Kavaklıdere, İzmir – Kemalpaşa ilçesinde kaymakam vekilliği, İngiltere’de yurtdışı stajı, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans yaptıktan sonra asaleten Kırklareli – Kofçaz Kaymakamı olarak atandı. 2003 – 2005 Şirvan Kaymakamlığı, 2005 – 2006 yıllarında Karaman Vali Yardımcılığı, 2006 – 2009 yıllarında Gürün Kaymakamı olarak görev yaptı.

Türk İdareciler Derneği tarafından 2009 yılında Yılın Kaymakamı seçilerek Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü’ne layık görüldü. Gördes ve Şarkışla Kaymakamlıklarının ardından 2015’te İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. 1 Haziran 2016 tarih ve 2016/8864 sayılı kararname ile de Sivas Valisi olarak atandı. 27.10.2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan yeni vali atamalarıyla Gaziantep’e atanan Davut Gül, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Bu arada  Vali Gül eşi ile birlikte hasta çocukları ziyaret ederken. YENİ ÇİZGİ
VALİ GÜL EŞİ İLE BİRLİKTE HASTA ÇOCUKLARI ZİYARET EDERKENvali-gul-sivaslilar--eb64ac720528a24519d9

672 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]