SMMO Başkanı Özbay  “Muhasebe mesleği her zaman var olacaktır”

  Mali Müşavirlik Mesleği Ve Geleceği" Konulu Seminerde konuşan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Özbay paranın olduğu yerde muhasebe mesleğinin de var o...
SMMMO KONGRESİ  HÜSEYİN ÖZBAY  (3)

 

Mali Müşavirlik Mesleği Ve Geleceği” Konulu Seminerde konuşan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Özbay paranın olduğu yerde muhasebe mesleğinin de var olacağını açıkladı. Özbay konuşmasına şöyle devam etti:

Çünkü para varsa birde onu sayan olacaktır. Bu nedenle mesleğimiz her zaman geçerli bir meslek dalı olacaktır. Uzun yıllardan beri Gaziantep’te önemli meslekler vardı. Takunyacılık, yemenicilik, marangozluk mesleğinde kaç kişi kaldı; elbette bu meslekler kabuk değiştirdi. Marangoz dekorasyoncu oldu, bir kısmı pimapenci oldu. Demir doğramacılar pimapene yöneldi. Bu değişimi yakalayabilirseniz hem mesleği hem de hayatı idame ettirebilirsiniz. Bizim de oda ve TÜRMOB olarak yapmaya çalıştığımız bu. Mesleği gelecekte neler bekliyor, ön tedbirini alabilir miyiz? Çalışmamız bu yönde” diyerek muhasebede iç kontrolün önemine de değindi.

Özbay sunumunu SMMM Müjder Alptekin’in Yaptığı “İşletmelerde Hile Ve Suistimal Denetimi” konulu seminerdeki konuşmasında ise firmaların ayakta kalabilmesi için öncelikle iç kontrolün mutlaka yapılması gerektiğini açıkladı. Özbay,  “İç kontrol bize insanların hak etmemiş olduğu, hakkı olmayan bir edinimi kendisinin almamasını herhangi bir yanlışı meydan çıkarması için, kişinin yanlışa girmesini engellemek içindir. Denetimin, iç kontrolün genel maksadı bu”  diye onuştu.

136 Defa Okundu.
Haber İçi Sağ Üst Reklam
mersin kadınlar açıklama

CHP’li Kadınlar çocuk istismarı ve kadına şiddete karşı ayakta

Chpli İnceden Parti Genel Başkanlarına İstifa Önerisi

Chpli İnceden Parti Genel Başkanlarına İstifa Önerisi

AKKUYU NÜKLEER SANTRAL DE İŞLER KARIŞIK

Akkuyu Nükleer Santralde işler karıştı

SİLİFKE TAŞELİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ KURULUYOR

Silifke Taşeli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruluyor

MEHMET PERKER CHP KİLİS İL BAŞKANI  (24)

Kilislileri Allah koruyor

Av Bilgin Yeşilboğaz Mersin

Avukat Yeşilboğaz ön seçimde en çok oyu aldı