SMMMO Başkanlığı için 4 grup yarışıyor

GAZİANTEP-AYSEL ŞAHİN; Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (GSMMM)’nin 15 Haziranda yapılacak olağan genel kurulu için Aktif Grup kendi içinde ikiye ayrılırken Oda başkanlığı için Mehme...

GAZİANTEP-AYSEL ŞAHİN; Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (GSMMM)’nin 15 Haziranda yapılacak olağan genel kurulu için Aktif Grup kendi içinde ikiye ayrılırken Oda başkanlığı için Mehmet Taşkın adaylığı için açıklarken, aynı grupta ayrılarak Değişim SMMM Grubu adında seçime hazırlanan Hikmet Güneş’te adaylığını açıkladı. Aksiyon grubun adayı ise Sela Tuncer olurken, Dinamik Grubun adayı ise Hakan Özseven seçime hazırlanan isimler olduğu öğrenildi. 4 Gurubun yarışacağı bu seçimde Oda yönetiminin koalisyondan oluşacağı benziyor.

AKTİF GRUP’UN BAŞKAN ADAYI OLMAKTAN GURURLU

SMMM Odası seçimlerinde yarışacak olan Aktif Grubun başkan adayı olarak 3 ay önceden ismini ilk açıklayan Mehmet Taşkın, ilkeleri değerleri ve geçmişiyle köklü bir grup olan Aktif Grup’un başkan adayı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Beni tanıyan insanalar iyi biliyor. Uçlarda gezen radikal biri değilim. Toplumun tüm etnik ve siyasi katmanlarından arkadaşlarım dostlarım var. Herkese elini uzatacak kadar hoşgörülü bir yapıya sahip olduğumu sizlere söyleyebilirim. Büyük önder Atatürk ekonomik anlamda bağımsız olmayan milletler başka milletlerin boyunduruğu altında kalmaya mahkûmdurlar der. Ekonominin yörüngesini oturtan mali müşavirlerin çıkartılan yasalarda gereği kadar katkılarının sağlanmadığı kısaca yok sayılarak bugüne kadar yapılan ekonomi yönetimin ülkemize maliyetini önümüzdeki günlerde daha da derinleşeceği görülüyor. Biz meslek mensuplarıyız. Oda genel kuruların nispi temsil sistemiyle farklı siyasi partilerin temsilcileri arasında ki yarışmaya dönüşmesi sonucu meslekte bütünlük ve meslektaşlar arasındaki dayanışma yok olmaya yüz tutmuştur. Bu nedenle söz hakkı alamıyoruz ve önerilerimiz ciddiye alınmıyor. Etkin bir meslek grubu olmaktan çıkıp edilgen bir yapıya doğru sürükleniyoruz. Aktif gurup olarak sorunların çözümü için nispi temsilin yarattığı bir görüşün arka bahçesi haline gelmiş temsil sitemine karşı mesleki ilke ve kurallarına uygun temsil ediyoruz. Meslek için meslektaş ile omuz omuza diyoruz. Meslektaş için meslek odası diyoruz. Odaların tek ses olmasını sağlıyoruz. Yenilikler ve dinamizmin bir arada bulunması ve fikirlerin açık zihinlerin uyulama konulmasıyla sonuca ulaşılır” diye konuştu.

DEĞİŞİM SMMM GRUBU ADAY ÇIKARDI

Aktif grup içerisinde Taşkın’ın adaylığı grubun ortak fikri olmadığını, bu nedenle adaylığını kabul etmeyen grup üyelerinin bazıları ise “Değişim SMMM Grubu” adı altında seçimlere katılma kararı aldı. Bu grubun adayı olarak, halen SMMMO yönetim kurulu üyesi olan Hikmet Güneş olduğu açıklandı. Güneş yaptığı açıklamada, olağan genel kurulda başkanlığa aday olduğunu, üyelerle paylaşırken, mesleğin saygınlık, kalite kazanması, meslekte haksız rekabetle etkin bir mücadele edilmesi konusunda bir yönetim anlayışında yola çıktıklarını ifade etti.

AKSİYON GRUBUN ADAYI TUNCER

Bu arada SMMMO’nun mevcut başkanı Hüseyin Özbay’ın Aksiyon grubunun adayı olarak yedekten yönetime gelen Sela Tuncer’in olduğu öğrenildi. Tuncer, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

DİNAMİK GRUBUN ADAYI ÖZSEVEN

Öte yandan SMMMO seçimlerinde 4. grup olarak çalışmalarını sürdüren ve halen yönetimde bulunana Hakan Özseven’de yarışta olduğunu ifade ediyor. YENİ ÇİZGİ

339 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]