Silifke’de konuşan CHP’li Özgür Özel “Türkiye’nin değil AKP’nin beka sorunu var”

CHP’li Özgür Özel ülkede beka sorun olmadığını fakat AKP’nin beka sorun olduğunu ileri sürdü. Silifke CHP ilçe yeni binası açıldı MERSİN-YENİ ÇİZGİ; Mersin'in Silifke ilçesinde CHP’nin yeni ilçe...

CHP’li Özgür Özel ülkede beka sorun olmadığını fakat AKP’nin beka sorun olduğunu ileri sürdü.

Silifke CHP ilçe yeni binası açıldı

MERSİN-YENİ ÇİZGİ; Mersin’in Silifke ilçesinde CHP’nin yeni ilçe binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. CHP ilçe binasının açılışına katılan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin beka sorunu olmadığını savunarak, asıl AKP’nin beka sorunu olduğuna işaret etti. Özel mevcut belediye başkanı Mustafa Turgut’un ilçede siyasi parti ayrım yapmadan herkese hizmet verdiğini Silifkelilerin bu neden böyle bir başkana destek vereceklerine inandıklarını kaydetti.

Silifke ilçe binasının açılışına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yanı sıra CHP Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Alpay Antmen, Silifke Belediye Başkan adayı Mustafa Turgut, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer İlçe Başkanı Cemil Sungur ve partililer katıldı.

BELEDİYE BAŞKANI VAATLERİNİN TAMAMINA YAPTI

Açılışta konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Belediye başkanlarımız yeniden aday olduklarında yanlarına gitmeden önce şunu soruyorum; geçen yıllarda kaç tane vaatte bulundun, kaçını yaptın, kaçını yapmadın. Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut 62 vaatte bulunmuş, 4 tanesi büyükşehir aynı partiden olmadığı için yapılamamış. Ama 58 vaadin tamamını yapmış. Belediye Başkanımız Mustafa Turgut’un alnından öpmeye geldim. Yapamadıklarını da yapmış ama yaptıklarına bakarken Sayın Cumhurbaşkanının kulaklarını çınlatası geliyor insanın” dedi.

CHPLİ BAŞKAN SİLİFKEYE 4. KÖPRÜYÜ YAPTI

Silifke’de CHP’li belediye başkanlarının iki köprü yaptığını belirten Özel, “Diyor ya ‘CHP zihniyetinin bir dikili ağacı yok’ diye, bir baktık Silifke’de 4 köprü var. Birini Romalılar yapmış, iki tanesini Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları yapmış. Sayın Recep Tayyip Erdoğan üçüncü köprü ile övünüyor. Başkan Mustafa Turgut 4.’cü köprüyü yapmış. Yapmış olduğumuz araştırmalarda Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, AK Partili, MHP’li, CHP’li, İYİ Partili, HDP’liyi birbirinden ayırt etmemiş, herkese eşit hizmet vermiş. Çalmamış, çaldırmamış, Silifke’ye hizmet etmiş. Bunun için Silifkelilere Mustafa Turgut’un yeniden belediye başkanı olacağı müjdesini vermeye geldim. Bu dönem Mersin’de Vahap Seçer, Silifke’de Mustafa Turgut belediye başkanı olup geri kalan hizmetleri tamamlayacaklar” dedi. 

AKPNİN BEKA SORUNU VAR

CHP’li Özgür Özel cumhur ittifakının gündemde tuttuğu beka sorunuyla ilgili “Ülkenin beka sorunu var diyorlar. Bir cumhurbaşkanına kulak verilecekse, sonuncusunun ne dediğini biliyorsunuz Silifkeliler ama birincisinin ne demek istediğini hatırlar. Eğer bir cumhurbaşkanını dinleyecekse sonuncuyu değil de birinciyi hatırlasın. Ne diyor ‘Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Bu ülke beka sorununu 19 Mayıs 1919’da başlayıp, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’le taçlanan kurtuluş ve kurtuluş mücadelesinde Silifkelilerin AK Partili dedesi ile CHP’lilerin dedesi, HDP’linin dedesi, İYİ Partililerin dedesi, Silifkeli Saadet, MHP, Demokrat Partililerin Atatürk’ün izinde toprak altında kefensiz koyun koyuna yatarak bu ülkenin beka sorununu hep beraber hallettiler. Yani bu ülkede beka sorun yoktur ama AKP’nin beka sorun var” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise partililerden daha çok çalışmalarını söyledi.

 

250 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]