Silifke TSO Üniversite’de danışmanlık hizmeti alacak

MERSİN- Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, bir ilki gerçekleştirerek Mersin Üniversitesi ile ekonomik danışmanlık desteği alma yönünde anlaşma yaptı. TSO Genel Sekreteri Yıldırım Baydar, yaptıkları anla...

MERSİN- Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, bir ilki gerçekleştirerek Mersin Üniversitesi ile ekonomik danışmanlık desteği alma yönünde anlaşma yaptı. TSO Genel Sekreteri Yıldırım Baydar, yaptıkları anlaşmanın Silifke ekonomisi ve iş adamları için olumlu yönde katkı sunacağına inandıklarını ifade etti.

Konuyla ilgili olarak Yeni Çizgi Gazetesi’ne açıklama yapan Silifke TSO Genel Sekreteri Yıldırım Baydar, Mersin Üniversitesi ile yaptıkları eğitime dönük ekonomik danışmanlık hizmetinin hem Oda açısından, hem de ilçe açısından bir ilk olduğunu belirterek, önemli çalışmalar yapacaklarına inandıklarını ifade etti. Silifke’de bulunan Meslek Yüksek Okulu ile birlikte bundan böyle çeşitli etkinlikler yapacaklarını, verimi artırmaya dönük projeler geliştirip eğitimler düzenleyeceklerini kaydeden Yıldırım, bu çalışmaları Yardımcı Doç. Dr. Muhammet Saygın hoca ile birlikte ortak gerçekleştireceklerini söyledi. Mersin’de ilçe bazında böylece bir ilki gerçekleştirdiklerini hatırlatan Baydar, “Akademik etkinliklerdeki eğitimlere yönelik sertifikalar vereceğiz, öğrencilerin staj eğitimlerinde birlikte hareket edeceğiz. Burada sanayi ile üniversite işbirliğini gerçekleştireceğiz. Yani teorik ve pratik bilgileri pekiştirip, güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

13 Ayrı konuda araştırma yapılacağını da hatırlatan Baydar, hedeflerinin Silifke TSO’yu lokomotif bir güç haline getirip, üyelere ve ilçeye en güzel hizmetleri vermek, ekonomiye daha fazla katkı sunmak olduğunu sözlerine ekledi.

648 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]