Silifke TSO Cumhuriyet Bayramını Kutladı

MERSİN- BEKİR ŞAHİN; Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında “Cumhuriyeti bize armağan eden ve emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kem...

MERSİN- BEKİR ŞAHİN; Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında “Cumhuriyeti bize armağan eden ve emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” diye ifade etti.

Silifke TSO Başkanı Kaynar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara dikkat çekti;

“Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923 tarihinde kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 95. kuruluş yıldönümünü kutlamaktayız. Cumhuriyetin kuruluşundan önce topyekün bir kurtuluş savaşına girmek zorunda kalan Milletimiz, kaybetmek üzere olduğu milli varlığını tüm dünyada emsal gösterilecek bir şekilde gösterdiği mücadeleyle yeniden kazanmıştır. Bu öyle bir savaş ki; bugün ayrıştırılmaya çalışan milletimizin tüm dinamikleri bir arada beraberce omuz-omuza kanlarını canları vermekten çekinmeden kazanmışlardır. Kadın-erkek, genç-yaşlı, Türkmen-Kürt-Arap-Sünni-Alevi ayrımı yapmadan devleti oluşturan tüm unsurlarıyla verdiği destansı mücadelelerin sonunda büyük bir zafere ulaştığı Kurtuluş Savaşımızı yeni, güçlü bir Devletle ve Cumhuriyet ile taçlandırışının 95. yıldönümünü büyük bir coşku ve mutlulukla kutlamanın heyecanı içindeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti, belli aralıklarla karanlık mihrakların girişimleriyle içerden ve dışarıdan çökertilme girişimlerine maruz kalmasına rağmen her defasında Milletinin ferasetiyle bu girişimlerin üstesinden gelmiş, aradan geçen 95 yılda başta demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti içinde barındırdığı farklı değerleri, ileri demokrasisi, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızıdır.

Milletçe bize düşen görev; barış ve kardeşliğimize sahip çıkarak, ortak paydamız olan, Devlet ve Cumhuriyet değerlerimizi her türlü siyasi tartışmanın üzerinde tutmaktır. Bunu başarabilirsek, hedefimiz olan 2023’e daha güvenilir daha emin adımlarla ulaşacağız.

Bu vesile ile, Cumhuriyeti bize armağan eden ve emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bin yıllık devletimizin son kalesi olan Türkiye Cumhuriyet’inin nice bin yıllar bu topraklarda barış, huzur ve güven içinde yaşamasını diliyor, Silifke iş dünyası adına, bu anlamlı bayramı can-ı gönülden kutluyorum ve halkımızın duygularına bir kez daha tercüman olmak istiyorum: Yaşasın Cumhuriyet !”YENİ ÇİZGİ

401 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]