Örgütlü Toplum Olmak

MUSTAFA ŞİMŞEK” Yazdı..

 

Örgüt bir amacı veya işi gerçekleştirmek için bir araya gelmiş kurumların veya kişilerin oluşturduğu birliktir. Bir örgütün asıl amacı insanların maddi ve manevi koşullarını geliştirmesidir.

Peki örgütlü toplum olmak nedir. Sosyal demokrasinin temel ilkesi sessiz çoğunluğun sesli hale gelmesidir. Toplumun ortak konularda uzlaşarak tavır almasıdır, direniş göstermesidir. Örgüt yardımlaşma ve dayanışmayı esas alır.

Bir örgütte kişisellik ve “BEN”cilik yoktur. ”BİZ” vardır. Örgüt, kişinin kendi egolarını tatmin etme, maddi ve manevi çıkar sağlama gibi beklentileri ve olguları reddeder Çağdaşlığın ve aydınlanmanın aynasıdır örgütler.

Acıların ve sevinçlerin birlikte paylaşıldığı, öncelikle insana verilen değerin insanlara hissettirilmesidir.

Birlikte üretmek ve düşünceyi paylaşmaktır. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz içindir örgütlü toplum olmak, Atatürk’ün Emperyalizme karşı Samsundan başlattığı milli mücadele Kuvayı milliyedir.

Farklı fikir ve düşüncedeki insanların bir araya geldiği faşizme karşı tek vücut olduğu toplu gezi direnişidir örgütlü toplum olmak. Tabiki örgütleri de örgüt yapan yukarıda saydığımız ve daha sayamadığınız birçok kavramları bir araya getiren örgütün olmazsa olmazı da iyi bir LİDERDİR…

 

FOTOLU

18.843 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]
[pro_ad_display_adzone id=171452]