OHAL’e TEPKİLER YÜKSELİYOR

OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ MEYDANLARDA " OHAL" TEPKİSİ HAYKIRILDI HABER MERKEZİ; CHP yurt genelinde olduğu gibi Gaziantep, Adıyaman, Maraş, Mersin, Urfa, Hatay, Osmaniye ve Kilis’te meydanlara inerek...

OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ

MEYDANLARDA ” OHAL” TEPKİSİ HAYKIRILDI

HABER MERKEZİ; CHP yurt genelinde olduğu gibi Gaziantep, Adıyaman, Maraş, Mersin, Urfa, Hatay, Osmaniye ve Kilis’te meydanlara inerek  “OHAL Değil Demokrasi” eylemi gerçekleştirdi. Bölgedeki oturma eylemlerine CHP milletvekilleri ve CHP’lilerin yanı sıra bazı siyasi partiler ile demokratik kitle örgütleri de destek verdi.

CHP ANTEP OHAL OTURMA EYLEMİ (2)

Gaziantep’teki eyleme CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Mehmet Gökdağ ile CHP il Başkanı Hayri Sucu ilçe başkanları, partililer ile demokratik kitle örgütleri katılarak destek verdi.

Kent merkezindeki Yeşil Su Parkı’nda gerçekleşen oturma eyleminde CHP bayrağı olmazken katılımcılar ellerindeki afişlerle OHAL’i protesto etti.  Oturma eylemi öncesi konuşan CHP genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı açıklamasında,  “Darbe girişimini fırsat bilip kendi darbesini yapanlara, hukuku askıya alanlara, cübbeleri ayaklar altında çiğneyenlere; okuyan, düşünen insana, kadına, gence düşman olanlara, yükselen dolara, artan faize, işsizliğe, eşitsizliğe ve OHAL’e karşı  tüm Türkiye’de saat 12.00’de sarayın baskı, zulüm ve OHAL düzenine karşı oturuyoruz. Bugün  OHAL’in kalkmasını bir tek Recep Tayyip Erdoğan istemiyor. İş dünyası, emek çevresi, siyasi partiler dahil toplumun bütün kesimleri OHAL’in kalkmasından ve Türkiye’nin normalleşmesinden yanadır.” dedi. Tüm vatandaşlarımız ve bütün siyasi partileri, OHAL’e karşı olan herkesi bulundukları yerde, kent meydanlarında oturmaya davet ettiklerini söyleyen Ağbaba, CHP’nin öncülüğünde gerçekleşen eyleme tüm siyasi partilerden, tüm kesimlerden OHAL’e karşı sesini yükseltmek isteyen herkesin katılmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

 CHP MERSİN OTORMA EYLEMİ

MERSİNLİLER ÖZGÜR ÇOCUK PARKINDA TOPLANDI

CHP Genel Merkezi’nin çağrısıyla 81 ilde düzenlenen ‘OHAL değil, demokrasi istiyoruz’ eylemi Mersin’de de Özgür Çocuk Parkı’nda gerçekleştirildi. Mersin’deki oturma eylemine CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Serkan Topal, Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP il Başkanı Adil Aktay ile ilçe başkanları yöneticiler partililer bazı demokratik kitle örgütü temsilcileri ve siyasi partilerin temsilcileri katılarak destek verdi. Eylemde ‘Hayır bitmedi daha yeni başlıyor’, ‘OHAL değil demokrasi’, ‘Direne direne kazanacağız’ şeklinde sloganlar atıldı.

CHP ADIYAMAN OHAL OTURMA EYLEMİ (8)

ADIYAMANLILAR DEMOKRASİ PARKINDA OTURDU

CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, Parti Meclis Üyesi Erbil Aydınlık, İl Başkanı Deniz Çakmak, Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Adıyaman Tütün Platformu Başkanı Abdurrahman Tutdere, bazı sivil toplum kurulu temsilcileri ile partililer katıldı.

Adıyaman Demokrasi Parkında gerçekleşen “OHAL değil demokrasi istiyoruz” adlı oturma eyleminde polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Basın açıklamasını CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş yaptı. Hanifi Çavuş açıklamasında, Ülkemizin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini ve amacından uzaklaştığını kaydetti.

CHP ADIYAMAN OHAL OTURMA EYLEMİ (7)

OHAL DEMOKRASİYİ YOK EDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu 16 Nisan Referandumunun yıl dönümünde Yeşilsu Meydanında oturma eyleminde olduklarını belirterek, “Oturma eylemine demokrasi ve insan haklarından yana olan bütün kesimlerin katılım gösterdiğini söyledi. Ohal’in kaldırılması, demokratik değerlerimiz, güvenlik ortamımız, uluslararası etki alanımız ve ekonomik rekabet gücümüz açısından elzemdir. Son KHK’nın içeriğinde yer alan ucu açık düzenlemeler, hukuk devleti ilkelerine uygun olmayacak neticelere sebep olabilir. Çünkü başka niyetle kullanılmaya elverişli bu düzenlemeler toplumun huzurunu etkileyecek birçok sıkıntıya neden olabilir. Ohal’in kaldırılması, demokratik değerlerimiz, güvenlik ortamımız, uluslararası etki alanımız ve ekonomik rekabet gücümüz açısından elzemdir.” dedi.

CHP ANTEP OHAL OTURMA EYLEMİ (1)

MARAŞTA İL BİNASI ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ 

CHP Kahramanmaraş il başkanlığı tarafından, parti binası önünde düzenlenen oturma eylemine il başkanı Esat Şengül ile ilçe başkanları bazı STK temsilcileri katıldı.

Eylem sırasında il başkanlığı adına konuşan Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ejder İşlek, “15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, “Hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.” dedi.  Pazarcık’ta da partililer oturma eylemi düzenledi.

CHP MARAŞ OHAL OTURMA EYLEMİCHP PAZARCIK OHAL OTURMA EYLEMİ (2)

Kilis’te ise partiler Cumhuriyet Meydanında toplandı. Katılımın az olduğu oturuma eylemine il başkanı ilçe başkanı ve partililer katıldı.

CHP KİLİS OHAL OTURMA EYLEMİ (2)

URFA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa’da Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde oturma eylemi yaptı. Açıklamaya CHP Adana Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in yanı sıra, partililer ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) temsilcileri katıldı.

urfa chp. oturma eylemi 2jpg

ŞEHİRLERDEN OTURMA EYLEMİ FOTOLARI

CHP ADIYAMAN OHAL OTURMA EYLEMİ (1)CHP'NİN 81 İLDE BAŞLATTIĞI "OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ" ADLI OTURMA EYLEMİ ADIYAMAN'DA GERÇEKLEŞTİ. (CİHAN KİZİR/ADIYAMAN-İHA)

CHP ANTEP OHAL OTURMA EYLEMİ (4)CHP ANTEP OTURMA EYLEMİCHP MERSİN OHAL OTURMA EYLEMİ (6)

 

546 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]