Oğuzeli esnaf kooperatifi esnafın imdadına yetişiyor

GAZİANTEP-BEKİR ŞAHİN; S.S. Oğuzeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fethi Ermayası kooperatif olarak nakit ihtiyacı olan ve kendilerine başvuranlar arasında şartları uyan esn...

GAZİANTEP-BEKİR ŞAHİN; S.S. Oğuzeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fethi Ermayası kooperatif olarak nakit ihtiyacı olan ve kendilerine başvuranlar arasında şartları uyan esnafı boş göndermeyip yeni kredi açtıklarını ifade etti. Esnafa hep yardımcı olduklarını söyleyen başkan Ermayası, 462 kişiye kredi kullandırdıklarını açıkladı.

Oğuzeli halkı tarafından sahiplenilen ve sevilen Oğuzeli E.S.K.K.Kooperatif Başkanı Fethi Ermayası, yeni çizgi gazetesine yaptığı açıklamasında, 25 yıldır görevde olduğunu ve o günden buyana 25 kuruş batıkları olmadığını belirterek, esnafa her zaman yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Oğuzeli taşralar arasında üçüncü sırada geliyor

Yaşanan şu kriz döneminde nakit sıkıntısı çeken esnafın imdadına kooperatif olarak yetiştiklerini gelen esnafa gerekli kolaylığı gösterip, yardımcı olmaya çalıştıklarını söyleyen başkan Ermayası, Gaziantep’in taşra ilçeleri arasında Nizip ve İslahiye’den sonra en çok kredi kullandıran kooperatif olduklarını kaydetti.

462 üyeye kredi kullandırdı

Toplam plasmanlarının 29 trilyon yeni para ile 29 milyon olduğunu hatırlatan başkan Ermayası, yeni çizgiye yaptığı açıklamasında geçen 5 yıl içerisinde 462 kişiye 28.087 milyon kredi kullandırdıklarını kasada halen paraları olduğunu söyledi. Kooperatif olarak 150 bin tl ye kadar kredi kullandırabildiklerini söyleyen başkan Ermayası, Bankalara göre kooperatif kredilerinin daha avantajlı olduğunu kaydetti. YENİ ÇİZGİ

1.513 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]