Nizip’te Barış Yemeği

Atiye OKAY” Yazdı..

Dünyanın en önemli, anlamlı, bu devirde gerçekleştirilmesi, içinin doldurulması zor olan sözcüğü barış sözcüğüdür.

Ülkeler, dinler, mezhepler, sınıflar, insanlar çıkarları, cehaletleri nedeniyle birbirlerine şiddet uyguluyorlar, birbirlerini yok ediyorlar. Sonunda savaşların, şiddetin kazananının olmadığını görüp, barışmak istiyorlar. Bu anlamlı eylemin gerçekleşmesinde bazen sözü dinlenir insanlar, örgütler, partiler bunu gerçekleştiriyor, bu anlamlı eyleme öncülük ediyorlar.

Geçtiğimiz hafta böyle bir eylemin gerçekleşmesi için Antep HDP il örgütü olarak Nizip’e BARIŞ Yemeği’ne sevinerek, onurlanarak katıldık. Bu olayın gerçekleştirilmesine katkı sunanlar Nizip HDP, DBP örgütleri olmuş. Onları ve barış isteyen, şiddeti lanetleyen aileleri tebrik ederiz.

Barış yemeklerinde erkekler, dini değerleri etkin kılan hocalar, partiler bulunduğu halde savaşlardan, şiddetten en çok nasibini alan anneler, eşler, kız kardeşler genellikle ya olmuyor ya da çok az sayıda oluyor.

Kadınlarımızın olmadığı, konuşmadığı, rengiyle, duygusuyla kendini göstermediği hiçbir eylem amacına tam anlamıyla ulaşamaz. Annelerimiz de kadınlarımız da bu konuda ısrarcı olup, ağırlığını burada da göstermelidir. Atalarımız boşuna mı: “Ağlamayana meme vermezler” demiş?

ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN!

Kindar ve dindar bir nesil yetiştirmek en önemli ülküsü olan bu iktidar, Diyanet eliyle halkın dört ve altı yaşındaki yavrularını alıp, yatılı kurslarda Kuran’ı öğretecekmiş.

Dört ve altı yaşındaki yavrularda soyut zeka gelişmemişken önce Arap, sonra da Latin alfabesiyle tanıştırıldığında çocukta pozitif transfer değil, negatif transfer gerçekleşir.

Sizin çocuklarınız buradaki eğitimi öğretimi yetersiz görüp çocuklarını İtalyalar ‘da eğitsin, yoksul halkın çocuklarını da daha bebekken alıp beynini yatılı kurslarda sulandırın.

Daha önce derinden sarsıldığımız Aladağ’daki, Ensar Vakfındaki vahşetleri yaşamayacakları ne malum?

Siz siz olun, çocuklarınıza sahip çıkın, gözünüzün önünden ayırmayın!

Onlar bizim de, sizin de geleceğiniz…

 

398 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]