Nizipliler alternatifsizlikten yine AKP dedi

GAZİANTEP-BEKİR ŞAHİN; Gaziantep’in Nizip ilçesinde üç dönemden buyana ilçede AKP’li belediye başkanları kazanıyor. AKP’li Mehmet Sarı seçimi kazanan isim oldu. İlçedeki işsizlik ve hizmet yetersizliğ...

GAZİANTEP-BEKİR ŞAHİN; Gaziantep’in Nizip ilçesinde üç dönemden buyana ilçede AKP’li belediye başkanları kazanıyor. AKP’li Mehmet Sarı seçimi kazanan isim oldu. İlçedeki işsizlik ve hizmet yetersizliği dikkat çekerken, halk alternatif yokluğundan şikayetçi. İlçede muhalefetin parçalı olması AKP’nin işini her seçimde kolaylaştırıyor.

NİZİP’TE MUHALEFET GÜVEN VERMEDİ

Nizip’te eski milletvekillerinden AKP’li Mehmet Sarı partisinden aday olurken, karşısında millet ittifakının adayı olarak İyi Partiden aday gösterilen Mehmet Aslan ile DSP nin adayı Şerif Kara yarıştı. Aslan ve Kara’nın seçmene güven verememeleri, seçim çalışmalarındaki yetersizlikleri Nizipli seçmenlerden soru işareti bıraktı. Aynı zamanda muhalefet arasındaki iç çekişme de sandığa olumsuz yansıdığı ifade edildi.

CHP İKİYE BÖLÜNDÜ

Nizip’te CHP’lilerin bir kısmının İyi partinin adayına bazılarının ise DSP adayının yanında olması da dikkat çekerken, bu durum sandığa olumsuz yansıdı.

NİZİP’TE AKP YÜZDE 13 FARK ATTI

AKP Nizip Belediye Başkanı Adayı Mehmet Sarı  %53.21 oy alarak seçimi kazandı. İyi Parti’den Mehmet Aslan %39,42, DSP’nin adayı Şerif Kara ise %4,22 oy alabildi. YENİ ÇİZGİ

 

258 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]