Murat İlik “Araban’da gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz”

GAZİANTEP- AYSEL ŞAHİN; Araban Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Murat İlik, hizmetlerine Araban Belediye Başkanı olarak devam etmek istediğini belirterek, “Allah’ın izni halkımızın takd...

GAZİANTEP- AYSEL ŞAHİN; Araban Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Murat İlik, hizmetlerine Araban Belediye Başkanı olarak devam etmek istediğini belirterek, “Allah’ın izni halkımızın takdiriyle, Araban halkıyla bir bütün olup, Gönül Belediyeciliğini inşa edeceğiz” diye konuştu.

Araban’da AK Parti’de Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan ESKKK Başkanı Murat İlik,  aday olması yönünde halktan sürekli talep geldiğini belirterek, gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakmayarak, aday adaylığını açıkladığını ifade etti. İlçenin sorunlarını ve çözüm yollarını bilen birisi olduğunu ifade eden Murat İlik,  görev verildiği takdirde Araban halkına, yaşanabilir şehir kazandıracağını söyledi.

MODERN BİR ARABAN SÖZÜ

Murat İlik adaylığıyla ilgili olarak yeni çizgi gazetesine şunları söyledi;

“Kıymetli hemşerilerimize daha modern, çağdaş, üreten, gelişen bir Arabanda yaşam olanakları sunmak için ben ve ekip arkadaşlarımla birlikte bu yola çıktık. Araban için güzel projeler hazırladık. Bunların başında istihdam geliyor. Arabanın en büyük sorunlarından biri işsizlik ve istihdam olanağı. Bu sorunu aşmak için ARGE ekibi kurarak Araban’da üretimi, istihdamı, ekonomiyi canlandırmaya yönelik, halkın gelir seviyesini yükseltmeye yönelik yapılması gereken yatırımlarla ilgili araştırma talep edeceğiz. Ve Araban’ı yatırımcılar için cazip hale getirmenin gayreti içerisinde olacağız.”

ARABAN İÇİN OLMAZSA OLMAZLARINI SIRALADI

Modern, kalkınan ve planlı büyüyen, ilçeyi ilçe yapan olmazsa olmaz projelerinden,

bazılarını da açıklayan başkan İlik, yeni çizgi gazetesine yaptığı açıklamasında,“Partimiz aday gösterirse seçimi kazanacağımıza kesinlikle inanıyorum ve kazandığımızda, planlı büyüyen Araban için başlıca yapı taşı olarak gördüğümüz Küçük Sanayi Sitesi, Otogar, Uzay Çatılı Pazaryeri, Mesire alanları Sosyal ve Kültürel Tesisleri inşa edeceğiz. Bunlar araban için olmazsa olmazlarımızdır. Aynı zamanda ilçenin tanıtımına da önem vereceğiz. Karpuzundan, pamuğuna, sarımsağından, buğdayına kadar pek çok kaliteli ürüne sahip olan ilçede tarım ürünlerimize de sahip çıkarak, onların pazarda hak ettiği değeri ve payı alması içinde çaba göstereceğiz. Allah’ın izni, halkımızın takdiriyle, Araban halkıyla bir bütün olup Gönül Belediyeciliğini inşa edeceğiz” diye konuştu.   YENİ ÇİZGİ

1.463 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]