MMMBD sorunlara çözüm üretmeye devam edecek

GAZİANTEP-YENİ ÇİZGİ; Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği (MMMBD) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Nabioğlu, ülke, meslek, meslektaş ve bölgenin sorunlarına birinci dereceden duyarlı olup takip...

GAZİANTEP-YENİ ÇİZGİ; Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği (MMMBD) Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Nabioğlu, ülke, meslek, meslektaş ve bölgenin sorunlarına birinci dereceden duyarlı olup takip ettiklerini belirterek çözümü içinde gerekli mücadeleyi vermeye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam edeceklerini kaydetti.

Geçtiğimiz ay yapılan kongre ile dernek başkanlığına seçilen Mehmet Nabioğlu yeni bir ekiple bu görevi devraldıklarını hatırlatarak, MMMBD’nin 27.Şubesi Gaziantep’te 21.02.2014 tarihinde kurulduğunu, 23.07.2014 Çarşamba Günüde derneğin açıldığını belirtti.

MMMBD kurulduğu 1976 yılından bugüne kadar geçen 42 yıllık sürede, meslek mensubu, muhasebe mesleği, ülke ve halk yararını ön planda tutarak, gönüllülük esasına göre, çağdaş demokratik yapısı, sosyal sorumluluk ilkesiyle muhasebe mesleğinin ve meslek mensubunun saygın olması için çalıştıklarını ifade eden Nabioğlu, meslek mevzuatlarına oluşumunda derneğin büyük görevler aldığını hatta önderlik ettiğini kaydetti.

Derneğin Gaziantep Şubesi Kurulduğu günden bu güne kadar iyi işler yaptığını kaydeden başkan Nabioğlu, yeni çizgi gazetesine yaptığı açıklamasında “Bizler 18 yıldır odamızda meslek mücadelesi ve hizmet yarışı içerisindeyiz. Evimizden, ailemizden, işimizden öz verilerde bulunarak. Bu süreç içerisinde elimizden geldiği kadar Oda aktif siyasetinin içerisinde olduk. Ulu önder M:Kemal Atatürk’ün dediği gibi dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. İlkesinden hareketle Şimdi dernekte görev zamanı dedik ve Dernekte görev yapmak için iş başında geçtik. Ben ve arkadaşlarım iyi şeyler yapacağımız konusunda inançlıyız. Dün olduğu gibi bundan sonra da Derneğimiz; Ülke, Meslek, meslektaş ve bölgemiz sorunlarına. Birinci dereceden duyarlı olup takip etmekteyiz sorunların çözümü açısından basını ve meslektaşlarımı duyarlı olmaya davet ediyorum. Bölgemizde örgütlenip öncü olacağız.  Sorunların çözümü açısından basını ve meslektaşlarımı duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi. YENİ ÇİZGİ

476 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]