Mersin’de CHP’liler Özgecan’ın mezarında

MERSİN- CHP Mersin İl Örgütü, 3 yıl önce hunharca katledilen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın mezarını ziyaret ederek karanfil bıraktılar. İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler, beraberindeki...

MERSİN- CHP Mersin İl Örgütü, 3 yıl önce hunharca katledilen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın mezarını ziyaret ederek karanfil bıraktılar.

İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler, beraberindeki kadınlar ve gençlerin yanı sıra Özgecan’ın mezarını ziyaret için özellikle Mersine gelen İstanbul Kartal ilçe gençlik örgütü üyeleriyle birlikte Özgecan Aslan’ın mezarına giderek karanfil bırakıp dua okudular.

Mersin Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler, Aslan, “Kadına şiddetle ilgili çok ağır yasa çıkarılmalı. Ve gencecik masum kadınlar, kızlar öldürülmemeli. Yeter artık. Kadınlarımız ölmesin istiyoruz. Katledenler de cezasız kalmasın” diye konuştu.

Bu arada yaklaşık 5 ay önce öldürülen Toros Üniversitesi Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencisi Feray Şahin’in halen ağır cezada kasten adam öldürmekten yargılanan katilinin de de en ağır şekilde cezalandırılması talep edildi.

Katili cezaevinde öldürüldü

Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat 2015 tarihinde, Tarsus ilçesindeki okulundan evine dönmek üzere bindiği minibüste, minibüs sürücüsü Ahmet Suphi Altundöken ve arkadaşı Fatih Gökçe tarafından vahşice katledildi. Özgecan Aslan’ın cesedi, 13 Şubat 2015 tarihinde Tarsus-Ankara karayolu Çamalan köyündeki Cin Deresinde yanmış halde bulundu. YENİ ÇİZGİ

 

özgecan aslan mezarı 2

1.395 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]