KILIÇDAROĞLU “Neden büyükelçiliği Doğu Kudüs’te açmıyorsun”

Mersin'de CHP'nin yeni il binası Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile açıldı. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce için yüzde 64'ün üzerinde bir oy beklediğini belirtti. ...

Mersin’de CHP’nin yeni il binası Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile açıldı. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce için yüzde 64’ün üzerinde bir oy beklediğini belirtti.

kemal kılıçdaroğlu mersin  CHP'nin yeni il binası açtı (7

MERSİN- BEKİR ŞAHİN; CHP’nin akıllı ve çevreci teknolojiyle donatılmış yeni Mersin İl Binası, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla açıldı. Konuşmasına referandumda Mersin’in yüzde 64 ‘hayır’ çıkardığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce için ise yüzde 64’ün üzerinde bir rakam beklediğini belirterek, “Bütün kaygıları atıp, güzel bir Türkiye’yi el birliği inşa edeceğiz. Birlikte, el ele her eve bereket, her ile huzur getireceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz. Eğer bunu yaparsak çocuklarımıza, vatanımıza, bayrağımıza karşı görevimizi yerine getirmiş olacağız” diye konuştu. Konuşmasının Mavi Marmara olayını hatırlatan Kılıçdaroğlu, halkın bu olayda da kandırıldığını söylerken “Neden büyükelçiliği Doğu Kudüs’te açmıyorsun” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Mersin İl Başkanlığı yeni hizmet binasının açılışı için geldiği kentte, Mersinli iş adamlarıyla toplantı yaptı. Bir otelde basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki parti binasının açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu, daha sonra Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Meclis’te kürsüye çıkarak, ‘Doğu Kudüs’te bizim konsolosluğumuz var, orayı inşallah Filistin’in başkenti yapacağız. Büyükelçiliği oraya açacağız’ dediğini hatırlatarak, “Bekliyorum. Aylar geçti, günler geçti bekliyorum. Neden büyükelçiliği açmıyorsun Doğu Kudüs’te. Şimdi CHP’nin genel başkanı olarak Mersin’den söylüyorum; yüreğin yetiyorsa git büyükelçiliği aç ben de seni sonuna kadar alkışlayacağım” dedi.

Konuşmasını, alandaki kalabalığa ‘tamam mı?’ diyerek sürdüren Kılıçdaroğlu, ‘tamam’ yanıtını aldıktan sonra, “Vallahi de billahi de sıkıldık. Artık yeter diyoruz, tamam diyoruz” ifadelerini kullandı.

“HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Türkiye’nin gerçekten de ciddi sorunları olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, “16 Nisan öncesini bir düşünün. ‘Evet derseniz Türkiye uçacak, faizler düşecek, dolar düşecek, Euro düşecek’ dediler. Ne oldu, tam tersi oldu. Dolar gidiyor, Euro gidiyor, enflasyon da gidiyor, TL’de aşağı doğru gidiyor. Bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde, bu tabloyu değiştirmek birlikte çalışmamıza bağlı. Siz de çalışacaksınız, ben de çalışacağım. Sizin de sorumluluğunuz var, benim de sorumluluğum var. Türkiye için, çocuklarımız için, ülkemiz için her bir kapıyı tek tek çalacağız. Ve diyeceğiz ki, artık tamam. Yeter söz milletindir diyeceğiz. Millet ittifakınındır söz diyeceğiz. Hep birlikte Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz, daha güzel bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BU TABLOYU DEĞİŞTİRMEK BİZİM ELİMİZDE”

Ekonominin iyi olmadığını, işsizlik oranlarının yüksek olduğunu, çiftçinin durumunun kötü olduğunu savunana Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti; “Bütün Avrupa, 80 milyonu kim doyuracak diye kendi arasında yarışıyor. Hollanda diyor ki, ‘Türkiye’yi ben doyuracağım’. Almanya, Fransa, Polonya ‘ben doyuracağım’. Peki bizim en bereketli topraklar üzerindeyiz, fakat ekmiyoruz, biçmiyoruz, çiftçi zarar ediyor. Dünyanın en pahalı mazotunu çiftçiye veriyorsun, en pahalı ilacını çiftçiye veriyorsun. Diyorsun ki, ‘bununla ek, biç’. Fiyata gelince fiyat yerlerde sürünüyor. Bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde. Bu tabloyu beraber değiştireceğiz.

Bizim cumhurbaşkanı adayımız bir öğretmen. Binlerce çocuk yetiştirdi. Yetiştirdikleri şu anda akademi dünyasında, bilim dünyasında çok sayıda öğrencisi var. Devletin bürokrasisinde çok sayıda öğrencisi var. Muharrem İnce, topluma dokunan, toplumu seven, kişisel hiçbir beklentisi olmayan ama 80 milyonu kucaklayan bir arkadaşımız. Ona destek verme konusunda size ‘tamam’ demenizi bekliyorum.”

“SURİYE’DE SAVAŞI EN KISA SÜREDE BİTİRECEĞİZ”

Ülkedeki Suriyeliler konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, Suriyelileri bu ülkeye getirerek sorun oluşmasına neden olan ve gelecek açısından da ciddi kaygılara yol açanların, şu an yönetimde olan iktidar olduğunu belirterek, “Diyorlardı ki ‘Emevi Camine gidip namaz kılacağız’. Onu yapamadılar, gidemediler. ‘Esat bugün gidecek, yarın gidecek, öbür gün gidecek’ dediler, Esat kaldı, inşallah bunları göndereceğiz. Suriyeli kardeşlerimizle ilgili bizim politikamız şu olacak. 25 Haziran’da güzel bir güne uyanacağız. Ve 25 Haziran’da bütün dünyaya ve bütün komşularımıza çağrı yapacağız. Ve diyeceğiz ki, savaş meydanlarından gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, barışın ne kadar değerli olduğunu biliyordu ve ‘Yurtta barış dünyada barış’ dedi. Biz de diyeceğiz ki bütün komşularımıza, ‘Artık kavga etmeyeceğiz. Biz de barış istiyoruz, siz de isteyin.’ Sadece bölgemizde değil bütün Türkiye’de, bütün dünyada barıştan yana tavır koyacağız. Suriye’de savaşı en kısa sürede bitireceğiz. Suriyeli kardeşlerimizin evlerini yapacağız, okullarını yapacağız, her türlü alt yapısını yapacağız ve diyeceğiz ki, buyurun kardeşim kendi topraklarınıza, ata topraklarınıza gidin diyeceğiz. Biz bunu yapacağız” dedi.

“4 YILDA SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ, 5. YIL KEYFİNİ SÜRECEĞİZ”

İş dünyasına seslenen Kılıçdaroğlu, “Allah’ın izni ile en geç 4 yıl içinde bu ülkede çiftçinin ürettiği alın terinin karşılığını alacağı bir Türkiye inşa edeceğiz. Kendi kendine yeten bir ülke olacağız. Her şeyimiz var ancak mercimek, nohut, elma, üzüm dışarıdan geliyor. Her şey dışarıdan geliyor. Biz bu tabloyu değiştireceğiz. Sanayide de bir devrim yapacağız. Katma değeri yüksek ürün üreteceğiz. İşsizlik sorunu, bir numaralı sorumuz olacak ve işsizlik sorununu da çözeceğiz. Kamu istihdamını büyüteceğiz. Kimse aç ve açıkta kalmayacak. Bunların tamamını yapacağız. 4 yıl, 5. yıl bunun keyfini süreceğiz. 5. yıl diyeceğiz ki, bakın 4 yılda yaptıklarımıza, 5. yılda bize yeniden oy verin diyeceğiz. Bu ülkeyi büyüteceğiz. Bu ülke bütün dünya ile dost olacak. Bu ülkeye huzuru getireceğiz, bu ülkede barışı getireceğiz, kardeşliği getireceğiz. Kimse kimseyi, kimliğinden ötürü, inancından ötürü, yaşam tarzından ötürü ötekileştiremeyecek. İnsansa, başımızın üstünde yeri var diyeceğiz. Diyorlardı ki, ‘Ey Kılıçdaroğlu, sen bir sürü şey vaat ettin parayı nereden bulacaksın?’ diyorlardı. Şimdi yaptın. Demek ki, Kılıçdaroğlu doğruları söylüyor. Emekliye 2 maaş ikramiye dedik, sen bayramlarda biner lira veriyorsun. Hadi o da idare eder diyoruz. Taşeron işçiye kadro diyorduk, olmaz diyordun. Ne oldu o da oldu” diye konuştu.

MERSİNDE CHP MODERN BİNAYA KAVUŞTU

Bu arada açılışını yaptığı yeni il binasını gezen Kılıçdaroğlu, İl Başkanı Adil Aktay’dan bilgi aldı. Aktay, Kılıçdaroğlu’na binanın aynı zamanda il seçim koordinasyon merkezi olarak kullanılacağını söyledi. Bütün odaların şeffaf olması ile dikkat çeken binada, 80 kişilik seminer salonu ve 40 kişilik toplantı salonu yer alıyor. Ayrıca binaya gelenler için bilgisayarlı çalışma ve okuma alanları bulunuyor. Dikkat çeken diğer bir detay ise bu binanın elektriğini güneş enerjisinden sağlayacak olması. Binada enerji verimliliğini esas alan, çevre dostu ürün ve uygulamalarla donatıldı. Binanın bahçesinin de aktif olarak kullanılması amaçlanıyor.

Akıllı teknolojiler kullanılan binada, toplantı ve seminer salonlarında akıllı tahtalar ve dokunmatik ekranlar bulunuyor. Özellikle seçim günleri veri akışının hızlı ve şeffaf şekilde gerçekleşmesi için her türlü detay düşünülmüş. Dizüstü bilgisayarı veya tabletiyle binaya gelen gönüllülerin ihtiyaç duyacağı altyapının da hazır olduğu belirtiliyor. Sandıklardan toplanan verilerin anında akıllı tahta ve dokunmatik ekranlara iletilmesi planlanıyor. YENİ ÇİZGİ

kemal kılıçdaroğlu mersin  CHP'nin yeni il binası açtı2 (2) kemal kılıçdaroğlu mersin  CHP'nin yeni il binası açtı 8 kemal kılıçdaroğlu mersin  CHP'nin yeni il binası açtı 8) kemal kılıçdaroğlu mersin  CHP'nin yeni il binası açtı (4 CHP'NİN AKILLI VE ÇEVRECİ TEKNOLOJİYLE DONATILMIŞ YENİ MERSİN İL BİNASI, GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KATILIMIYLA AÇILDI. (İHA/MERSİN-İHA) CHP'NİN AKILLI VE ÇEVRECİ TEKNOLOJİYLE DONATILMIŞ YENİ MERSİN İL BİNASI, GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KATILIMIYLA AÇILDI. (İHA/MERSİN-İHA) kemal kılıçdaroğlu mersin  CHP'nin yeni il binası açtı 5 KEMAL KILIÇDAROĞLU MERSİNDE  6

kemal kılıçdaroğlu 1

688 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]