Kahramanmaraş’ta Şehit Ömer Halisdemir Anısına Dostluk Maçı

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, “Bu birliktelik, memleketin milli ve maneviyatı açısından önemli bir simge” dedi. Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü kutlama et...

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, “Bu birliktelik, memleketin milli ve maneviyatı açısından önemli bir simge” dedi.

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında şehit Ömer Halisdemir anısına Kahramanmaraş ile Niğde takımları 12 Şubat Stadyumu’nda futbol müsabakası yaptı.

Kahramanmaraş ve Niğde arasında oynanan futbol müsabakasına, şehit Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir de katıldı. Futbol maçı öncesi, Kahramanmaraş ve Niğde takımları birbirlerine takdim etti.

Müsabakalar öncesi gazetecilere düzenlenen dostluk maçı ile ilgili açıklama yapan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, düşmanlara karşı memleketin birlik ve bütünlük içinde bulunduğunu ifade etti.

Vali Özkan, “Bu anlamlı günde Niğde’den gelen misafirlerimiz var. Valimiz, belediye başkanımız ve futbolcularımız ile şehidimiz Ömer Halisdemir’in aile efradı ile buradalar. Kahramanmaraş’taki karma futbol takımı ile güzel anlamlı bir maç yapacaklardır. Bu memleketin birliği ve bütünlüğü açısından önemli bir simge durumundadır. İnşallah, memleketimizin birliği ve bütünlüğü yönünde bu manevi ruh daim olacaktır. Bugün de memleketin birliğine bütünlüğüne sınır ötesine yönelmiş olan bütün şerleri defetmek üzere bütün insanlarımız birleşmiş durumda ve Kahramanmaraş’ımızda da bu en yüksek durumdadır” dedi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, kurtuluş mücadelesi ve 15 Temmuz ruhunun gençlere aktarılması gerektiğini söyledi.

Şimşek, “Sütçü İmam, Kahramanmaraş’ta düşmana ilk kurşunu sıkan isim. Ömer Halisdemir’de, 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde düşmana ilk kurşunu hainlere sıkarak darbenin seyrini değiştirmiştir ve ülkemizin de kaderini değiştirmiş bir isim. Amacımız bu ruhu yaşatmak ve genç nesillere bu ruhu aktarmaktır. Bu ruhun zaten yaşatıldığını görüyoruz. Bugün Afrin’de devam eden operasyon ve kahraman ordularımızın başarıları bunu bize gösteriyor. Bu vesileyle de kahraman ordumuza başarılar diliyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise, “Ömer Halisdemir Sütçü İmam ruhuyla, şahadete yürüyen her zaman şükran ve minnet borçlu olduğumuz biridir” dedi.

Başkan Erkoç, “Şuanda da ecdadımızın çizmiş olduğu yolda yürümeye devam ediyoruz. 15 Temmuz’da bu millet ayağa kalktı. FETÖ, terör örgütü tarafından aziz milletimizin iradesine kast edildi. O günde 12 Şubat ruhu ile bu aziz millet onlara haddini bildirdi Allah’a hamd olsun, bildirmeye de devam ediyor. Ömer Halisdemir’de Sütçü İmam ruhuyla, şahadete yürüyen her zaman şükran ve minnet borçlu olduğumuz onu rahmet ve minnetle anıyoruz. Bugün onun anısını burada yaşatıyoruz” dedi.

3.558 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]