Hükümetten genç girişimcilere teşvik

Betül ERİKÇİ” Yazdı..

Hükümet bir yandan öğrencilere vermiş olduğu öğrenim kredilerini ödemediği her gün için şakır şakır faiz ekleyip üstüne üstlük taksitleri geciktirdiğinde maaş haczi, hesaplara bloke konuyor iken, öte yandan 5.000 TL-20.000 TL arası fikrinizin orijinalliğine göre teşvikte bulunuyor…

Gençlerimiz elini çabuk tutsun, süre sınırlı 09 Nisan ile 23 Nisan arası gençleri yeniliğe teşvik edecek bir proje. Hayallerini hayata geçirmeleri için güzel bir fırsat.

Gençlik projelerini destek programı kapsamında, üniversite-gençlik toplulukları ile resmi ortaöğretim kurumları(lise) gençlik grubuna yönelik proje teklifinde bulunuyor hükümet.

Projenin amacı: gençlerin daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençleri kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımları artırmak doğrultusunda yürütülen bir program.

Programa, Üniversitelerde Gençlik Toplulukları, resmi ortaöğretim kurumlarında Gençlik Grupları proje teklifinde bulunabilecekler.

Program kapsamında ”Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Kültür ve Sanat”, “Yenilikçi fikir” alanlarında sunulan projelere 5.000 TL-20.000 TL arasında mali destek verilmesi planlanıyor.

Proje başvuruları  (https://gpdp.gsb.gov.tr/)  üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Proje başvuruları 09 Nisan 2018 tarihi saat 09:00’da başlayacak ve başvurular 23 Nisan 2018 tarihi saat 24:00’e kadar alınacaktır.

Detaylı bilgi: https://gpdp.gdb.gov.tr/ ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.011 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]