HDP’den sürpriz ayrılık

HDP'den milletvekili seçilen Erkan Baş ve Barış Atay, yaptıkları basın toplantısıyla partiden ayrılarak Türkiye İşçi Partisine geçtiklerini açıkladılar. 24 Haziran seçimlerinde HDP'den Meclis'e gir...

HDP’den milletvekili seçilen Erkan Baş ve Barış Atay, yaptıkları basın toplantısıyla partiden ayrılarak Türkiye İşçi Partisine geçtiklerini açıkladılar.

24 Haziran seçimlerinde HDP’den Meclis’e giren Erkan Baş ve Barış Atay, yaptıkları basın toplantısıyla HDP’den ayrılarak Türkiye İşçi Partisine katıldıklarını duyurdu.

İstanbul Milletvekili Erkan Baş ve Hatay Milletvekili Barış Atay, yaptıkları basın toplantısında HDP’den ayrıldıklarını duyurdu. Türkiye İşçi Partisini kurarak siyasete bu çatı altında devam edeceklerini duyuran milletvekillerinin basın toplantısına, süpriz isimlerde katıldı.

Toplantıya HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile Sezai Temelli de katıldı.

Erkan Baş, basın toplantısında, atılan adımın bir ayrılık olmadığını, dayanışmalarının Türkiye İşçi Partisi’nin resmi kuruluşunun tamamlanmasıyla bugünden itibaren başka bir biçimde süreceğini belirtti.BARIŞ ATAY, ERKAN BAŞ 2 (1)

926 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]