HDP Nizip’te genç avukatla seçime hazırlanıyor

GAZİANTEP-BEKİR ŞAHİN; HDP Nizip Belediye Başkan Adayı Av. Bedirhan Bayındır, halkın temel sorunlarına çözüm üretmek için, özgürlükten, barıştan, demokrasiden yana tavır belirleyen HDP’de siyasete ilk...

GAZİANTEP-BEKİR ŞAHİN; HDP Nizip Belediye Başkan Adayı Av. Bedirhan Bayındır, halkın temel sorunlarına çözüm üretmek için, özgürlükten, barıştan, demokrasiden yana tavır belirleyen HDP’de siyasete ilk adımı attığını, bu nedenle de aday olduğunu açıkladı. HDP’li belediyelerin tümüne kayyum atanmasının antidemokratik, seçmen iradesine ipotek koyma ve hukuksuz bir uygulama olduğunu ifade eden Av. Bayındır, “Kayyum tehdidinden korkmuyoruz. Çünkü hizmet için, halkın özgür iradesini temsil etmek için, göreve talip oldum. Nizip’in sorunlarını bilen birisiyim. Hizmet için yola çıktım” dedi.

NİZİP GÖKKUŞAĞI GİBİ FARKLI KÜLTÜRLERİ BARINDIRIYOR

HDP seçim hazırlıklarını devam ettirirken, Gaziantep’in Nizip ilçesinde aday başvurusu yapan Av. Bedirhan Bayındır, adaylığıyla ilgili yeni çizgi gazetesinin sorularını yanıtladı.

Nizip’in sorunlarını bilen birisi olduğunu ve çok önemli projeleri olduğunu ifade eden HDP Nizip Belediye Başkan Adayı Bayındır yeni çizgi gazetesine yaptı açıklamasında “Nizip’in 110 mahalle ve köyü var, buralara tek tek gidip halkla buluşacağım, sorunlarını dinleyeceğim. Hepsini dinleyip sorunları tespit edeceğim. Aynı zamanda projelerimi halkla paylaşacağım ve desteklerini isteyeceğim, oylarına talip olacağım. Nizip gerçekten çok güzel bir şehir. Gök kuşağı gibi, farklı kültürlerin bir araya geldiği, barış içinde yaşadığı bir şehir” dedi.

İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Adaylığının kesinleşmesiyle birlikte ilçedeki mülki erkanın yanı sıra, demokratik kitle örgütlerini, siyasi partileri ziyaret edeceklerini söyleyen HDP Nizip Belediye Başkan Adayı Av Bedirhan Bayındır, “HDP insan hak ve özgürlüklerine saygı duyan, savunan ve bunun içinde mücadele eden, savaşa karşı halkların kardeşliğini önemseyen, birlikte adil büyümeyi ve kalkınmayı özümseyen bir parti. İşte bu nedenle de biz diğer partilerden farklıyız, halkın içinde olacağız ve herkesten oy isteyeceğiz. Seçimi kazanmak içinde iddialıyız. Biz belediyeyi halkımızla birlikte yöneteceğiz. Ve her ay düzenli olarak halk toplantılarıyla halkı bilgilendireceğiz, aynı zamanda halkın sorunlarını dinleyeceğiz” diye konuştu.

HDP EVRENSEL HUKUK SAYGILI

Seçim çalışmalarında Gaziantep il teşkilatının yanı sıra milletvekili Mahmut Toğrul’unda seçim çalışmalarına katkı sunacaklarını hatırlatan Bayındır, “HDP il ve ilçe örgütü olarak Nizip ve çevresinde hummalı bir seçim çalışması yürüteceğiz. Projelerimizi halkla birlikte hazırlayacağız, belediyeyi de halkla birlikte yöneteceğiz. Haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı mücadele vereceğiz. Fakat diğer partiler HDP yi kendilerine düşman parti olarak görüyor. Rekabetçi olarak görmüyorlar. Bu demokratik bir yaklaşım değil. Rekabetten korkuyorlar. HDP’den korktukları içinde hep asılsız suçlamalarla yıpratmaya çalışmak istiyorlar. Ama biz doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz. HDP evrensel hukuka saygılı, demokratik bir partidir” diye ifade etti.

KAYYUMLAR OHAL DÖNEMİNDE VARDI

Kayyum seçmen iradesini yok saymak olduğunu ifade eden Bayındır, “Kayyumlar OHAL döneminde vardı. Ama şuan OHAL yok. Hukuksuzluklara karşı koymaya devam edeceğiz. Sandıktan çıkan sonuca herkes saygı duymak zorunda. HDP’nin oy oranı son seçimde yükseldi, fakat HDP sadece Kürtlerden oy almıyor toplumun tüm kesimlerinden oy alıyor. Çünkü HDP Türkiye partisi” diye konuştu. YENİ ÇİZGİ

1.138 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]