Günlerimiz aydın olsun

Bihter KÖSE GÜLLÜ” Yazdı..

b1

Halk yine sandıklara gitti, oylar kullanıldı. Sonuç yine başka sonlara gebe tabiki…

Herhangi bir şike yapılmadan sonlandığına inanmak istediğimiz seçim sonuçları aklımızda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor. Peki, şimdi ne olacak?

AKP oy alma oranını düşürürken, HDP beklenilen oyları topladı. Bir koalisyon sürecinin Başlaması zor göründüğü kadar tehlikeleri içinde saklıyor bence. Bahçelinin tavrı da ortada olduğuna göre şimdi Canım Ülkem hangi Savaş’tan galip çıkacak bilemiyorum. Umut hep vardı ve olacak. Diktatör yanın mağlubiyeti, kim başta olursa olsun elbet biter.

Vaad edilen sözlerin yalana döndüğü gün, herkesin ipliği pazara çıkar. Herhangi bir demokrasi karşıtı düşünceye karşı halkın tepkisi hep aynı olacak, biraz eksik biraz fazla ama hep aynı…

Toplum fertleri ne zamanki ‘altta kalanın canı çıksın’ düşüncesinden uzaklaşacak, işte o zaman evlatlarımıza gün doğacak.

Hırsıza, peşkeşçiye, can alana, bebek öldürene, insana maddi ve manevi kıyana, bu ülkede yer YOK!!!

Memleketim için diyecek sözüm tükeniyor gün geçtikçe. Tabiri caiz ise; yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya dikenler yine aynı mantıkla devam ettikleri için, Gaziantep için, şehrim için tek başıma elimden ne gelir deyiveriyorum.

Sonuç ortada.

Bu seçimde önemli olan kimin geleceği değil, diktatörlük yerine demokrasi anlayışının gelmesi bana kalırsa.

Bugün birkaç gazetenin köşe yazılarına da baktım. Seçim sonrası yorumlarda ne var ne yok diye. Beni şaşırtmadılar, çünkü basın da taraf olmuş durumda.

Kim ne yazsın, yazsın da işinden ekmeğinden mi olsun?

Bu kutuplaşmalar ne zaman biter acaba.

Kim Hakkı’yla para kazanır, kim Hakkı’yla kariyer yapar, kim Hakkı’yla okur, kim Hakkı’yla zengin olur, kim Hakkı’yla sağlık bulur?

Allah yar ve yardımcımız olsun, seçimler hakkımıza hayırlısını versin, günümüz aydın, yarınımız özgür olsun!

 

 

368 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]