Güneykent, Akkent ve Şahintepe’de 3 dönemdir kazanıyorlar

GAZİANTEP-AYSEL ŞAHİN; Şahinbey ilçesinde muhtarlık için birden fazla isimler yarıştı. İlçede en kalabalık nüfusa sahip Akkent Mahallesinde Fikret Dalkılıç, Güneykent Mahallesinde Hatice Hortoğlu ve Ş...

GAZİANTEP-AYSEL ŞAHİN; Şahinbey ilçesinde muhtarlık için birden fazla isimler yarıştı. İlçede en kalabalık nüfusa sahip Akkent Mahallesinde Fikret Dalkılıç, Güneykent Mahallesinde Hatice Hortoğlu ve Şahintepe Mahallesinde ise Kemal Çevik muhtarlık yaşını kazanarak yeniden muhtar seçildiler. Her üçünün de CHP’li olması dikkat çekerken, bu durum aynı zamanda mahalle halkının muhtarlardan memnun olduklarının göstergesi olarak yorumlandı.

AKKENT’TE 9 ADAY YARIŞTI DALKILIÇ KAZANDI

Yaklaşık 50 bin nüfusa sahip ve 18 bin 180 civarında seçmeni olan Akkent Mahallesinde muhtarlık için 9 aday adayı yarıştı. Oldukça haraketli ve heyecanlı geçen yarışta mevcut muhtar Fikret Dalkılıç yeniden seçilerek koltuğunu korudu. Dalkılıç, mahalle halkının gösterdiği ilgiye ve desteğe aynı zamanda hizmette yardımcı olan belediye başkanlarına teşekkür ettiğini belirterek, mahalleye önemli hizmetleri olduğunu söyledi. Birçok mahallede olmayan Noter ve PTT gibi hizmetleri mahalleye kazandırdıklarını söyleyen muhtar Dalkılıç, mahalle çok büyük olduğu için bir sosyal tesisin yetersiz olduğunu, ikinci bir sosyal tesis için belediye başkanlarıyla görüşeceğini söyledi. Muhtar Dalkılıç, aynı şekilde sağlık ocağının da yetersiz olduğu, hastaların çevre mahallelere yönlendirildiğini, bununda hastalara eziyet ve sıkıntı yarattığını belirterek, acil olarak bir sağlık ocağı daha talep ettiklerini söyledi. Aynı şekilde ulaşım konusunda sorunlar yaşandığını söyleyen Dalkılıç, sokak aydınlatma lambalarının yetersizliğinden şikâyetçi oldu. Dalkılıç, bu dönem eksiklerin tamamlanması, sorunların giderilmesi için tüm gücüyle çalışacağını söyledi.

 

GÜNEYKENT’TE 12 ADAY YARIŞTI HORTOĞLU KAZANDI

Güneykent Mahallesinde ise iki dönemden buyana muhtar olarak görev yapan aynı zamanda Gaziantep’in ilk kadın muhtarı olan Hatice Hortoğlu 31 Mart yerel seçimlerde yeniden aday oldu. Muhtarlık için 12 aday adayının yarıştığı seçimde Hatice Hortoğlu, rakiplerini yine geride bırakarak üçüncü kez muhtar seçilmenin sevincini yaşıyor. 27 bin 750 seçmeni olan mahallede 17 bin 652 seçmen sandığa gittiğini ve mahallede katılımın düşük olduğuna dikkat çeken muhtar Hortoğlu, yeniden muhtar seçen mahalle halkına ve mahalleye hizmette yardımcı olan belediye başkanına teşekkür etti. Mahallenin hızla büyüdüğünü hatırlatan muhtar Hortoğlu, mahallede yeni açılan yerleşim yerlerinin asfalt yol,  kaldırım ve sosyal tesis gibi ihtiyaçları olduğunu, yine ulaşım sorunları olduğunu, ayrıca genel olarak mahalleye sağlık ocağı, pazar yeri ve halı saha gibi yeni ihtiyaçlar olduğu, bu dönemde bu sorunları çözüp, halka daha yaşanabilir mahalle kazandırmak için çalışacağını söyledi.

 

ŞEHİNTEPE’DE 7 ADAY YARIŞTI ÇEVİK KAZANDI

İlçenin bir başka kalabalık mahallesi olan Şahintepe Mahallesinde muhtarlık için 7 aday adayı yarıştı. Mevcut muhtar Kemal Çevik bu zorlu yarışı önde tamamlayarak mahallesinde yeniden muhtar seçildi. 39 Bin nüfuslu mahallede 22 bin civarında seçmen olduğu, sandığa gidenlerin sayısının ise 16 bin civarında olduğunu ifade eden muhtar Çevik katılımın düşük olduğunu belirterek, kendisini yeniden seçen mahalle halkına teşekkür etti.

Mahalleye belediyenin desteği ile önemli hizmetler yaptığını söyleyen Çevek belediye başkanına da teşekkür ederken, bu dönem mahallenin kalan ve ihtiyaç olan eksiklerini, sorunlarını çözmek için çalışmalarına aralıksız devam edeceğini söyledi. Uzay çatı çevresinde park sorunu yaşandığını, Pazar olduğu gün trafikte büyük sıkışma yaşandığını söyleyen muhtar Çevik, belediyenin bu soruna çözüm bulmasını istediklerini söyledi. Sürücü adayları için kullanılan parkur yol güzergahının zaman zaman tehlike yarattığı, daha sakin olan hastaneye yakın yere taşınmasını istediklerini söyleyen Çevik, mahalleye hizmet için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. YENİ ÇİZGİ

Fotolu

 

265 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]