Gaziantep’teki patlamada hasar gören bina yıkıldı                     

Gaziantep'in merkez Şahinbey ilçesinde rögar ile bir binada meydana gelen doğalgaz patlamasında, 4'ü hafif 6 kişi yaralanmıştı. Patlama şehirde büyük etki yaratırken, patlamada zarar gören bina ise dü...

Gaziantep’in merkez Şahinbey ilçesinde rögar ile bir binada meydana gelen doğalgaz patlamasında, 4’ü hafif 6 kişi yaralanmıştı. Patlama şehirde büyük etki yaratırken, patlamada zarar gören bina ise dün akşam yıkıldı.

Gaziantep’in İstiklal Mahallesi’ndeki kanalizasyon hattında patlama meydana geldi. Patlama sırasında caddeden geçen özel halk otobüsünün fren yapması sonucu, 2 yolcu yaralandı, çevredeki ev ve iş yerlerinde büyük hasar oluştu. İlk incelemede, patlamaya metan gazı sıkışmasının neden olduğu belirlendi.

Olay, öğle saatlerinde İstiklal Mahallesi’nde meydana geldi. Özel halk otobüsünün geçişi sırasında caddedeki kanalizasyon hattında büyük gürültüyle patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte rögar kapağı yerinden fırlayıp, olay sırasında caddeden geçen özel halk otobüsünün altına çarptı. Paniğe kapılan sürücü ani fren yaparken otobüsteki 2 yolcu yaralandı. Patlamada çevredeki ev ve iş yerlerinde de büyük hasar oluştu. Bazı ev ve iş yerlerinin duvarları yıkıldı.

Mahalleye yakın birçok bölgeden duyulan patlamanın ardından olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralıları ambulansla Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürdü. Acil serviste tedaviye alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İki ayrı patlamanın ilk belirlemelere göre doğalgaz kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. İki olayda 4′ ü hafif 6 kişi yaralanmıştır” denildi.

Çalışmalar geniş güvenlik tedbirleri arasında yürütüldü. İHA-YENİ ÇİZGİ

464 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]