Gaziantepli vatandaşlarda su da indirim sevinci

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Düzbağ İçmesuyu Projesine yönelik çalışmalarda ‘maliyetler düştüğünde bunu faturalara yansıtacağız’ yönünde bir sözümüz vardı. Bir yılda dörtte bir ...

7 Şubat 2019

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Düzbağ İçmesuyu Projesine yönelik çalışmalarda ‘maliyetler düştüğünde bunu faturalara yansıtacağız’ yönünde bir sözümüz vardı. Bir yılda dörtte bir oranından su fiyatını düşüren bir belediye olmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

SUDA YAPILAN İNDİRİMİN TOPLAMDA YÜZDE 27 OLDU

Gazianteplilere verdiği sözü tuttu. Vatandaş ise yapılan indirimlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’nin içme suyu alanındaki ikinci en büyük yatırımı olan Düzbağ İçmesuyu Projesi’nin tamamlanması şehri heyecanlandırdı.

İÇME SUYU GÖKSU ÇAYINDA GELİYOR

Kahramanmaraş’tan doğan Göksu Çayı’nın suyunu Gaziantep’e ulaştıran Büyükşehir, 1 milyar 200 milyon TL’lik belediye yatırımını devlet yatırımına dönüştürdü. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda suda yüzde 12 oranında indirime gitme kararı aldı. Büyükşehir, daha önce yüzde 15 oranında düşürdüğü su tarifesini güncelleyerek, bir yılda toplamda yüzde 27 oranında suda indirim yapmış oldu.

VATANDAŞ NE DEDİ?

Suya yapılan indirimi değerlendiren şehir sakinlerinden Haydar Köse, “Memnun olduk. Geçim sıkıntısının yaşandığı bu zor günlerde bir nebze de olsa yüreklere su serpti. Bu indirimi yapan Başkanımız Fatma Şahin’e çok teşekkür ederim. Ben engelliyim. Sağ olsun başkanımız bizi düşünerek zaten suda bir indirim yapıyordu. Gelen bu indirimle de yüzümüz güldü. Biz şimdi elektrik faturaları içinde bir düzenleme istiyoruz. Olursa çok mutlu oluruz” dedi.

Hüseyin Çekirdek ise, “Halkımıza hayırlı olsun. İndirimden memnun olduk. Hayatın pahalı olduğu bu dönemde suda yapılan indirim bizleri rahatlattı, isabetli bir karar oldu” ifadelerini kullandı.

Fatih Çolak da “Ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntının ardından böylesi bir indirim aile ekonomisine katkı sağlayacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibine, çok teşekkür ediyoruz. İndirimlerin devamını bekliyoruz” diye konuştu. YENİ ÇİZGİ

 

307 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]