Gaziantep Baro seçimini Şarklı kazandı

GAZİANTEP-YENİ ÇİZGİ;  Gaziantep Barosu'nun 44. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Av. İskender Kahraman ile Bektaş Şarklı'nın yarıştığı kongrede, Şarklı 657 oy alarak başkan seçilirken, eski başkan...

GAZİANTEP-YENİ ÇİZGİ;  Gaziantep Barosu’nun 44. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Av. İskender Kahraman ile Bektaş Şarklı’nın yarıştığı kongrede, Şarklı 657 oy alarak başkan seçilirken, eski başkan İskender Kahraman ise 557 oy alarak seçimi kaybetti.

Gaziantep Barosu avukatları yeni başkanını seçmek için sabah saat 09.00’dan itibaren sandığa gitti ve oy vermeye başladı. Avukatlar, saat 17.00’ye kadar sandık başına gitti.

Mevcut başkan İskender Kahraman ve eski başkanlardan Bektaş Şarklı’nın yarıştığı seçime avukatlar yoğun ilgi gösterirken, oy verme işleminin yapıldığı salondaki yoğun kalabalık dikkat çekti. İskender Kahraman 557 oy alırken, Bektaş Şarklı ise 657 oyla yeni başkan seçildi.

Baro yönetimi şu isimlerden oluştu.

Melikşah Korkmaz 649

Ömer Faruk Akan 613

Ergün Tekin 590

Derya Çiçek 532

Erdem Gökpınar 531

Serdar Serçe 486

Suat Gençal 457

Muazzez Uluca Korkmaz 457

Aybars Cem Özaslan 452

Bülent Öztürk 411

İSKENDER KAHRAMAN TEBRİK ETTİ 

Öte yandan seçim sonrasında eski başkanı Av İskender Kahraman yaptığı açıklamasında, başkan seçilen Bektaş Şarklı’yı kutladı. kahraman açıklamasında şunları ifade etti; “Yeni seçilen başkanımı ve diğer organlara seçilen tüm meslektaşlarımı kutluyorum. Bana da bu görevi iki yıl önce teveccüh göstererek veren tüm meslektaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sonuçların Gaziantep baromuz İçin hayırlı olmasını diliyorum.” YENİ ÇİZGİ

GAZİANTEP BAROSUNDA SEÇİM GÜNÜ (SAİD VAKKAS YAĞCI/GAZİANTEP-İHA)

 

887 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]