Feray’ım Melek Yüzlüm-4

Aysel ŞAHİN” Yazdı..

 

 

 

Öyle bir gelmiştin ki dünyaya, sanki melekler bile seni kıskanmıştı. Sana şöyle uzaktan bir baktım, ”İşte benim küçük bebeğim, canım kızım!!” dedim.. O kadar çok sevinmiştim ki bir kızım olduğu için.

Benim küçük kızım, nasıl büyüdün, ”Hala bebektin, hala benim küçük, melek yüzlü, ipek saçlı bebeğimdin.. 22 yıl benim küçük ve masum bebeğim olarak kaldın, annenin her derdine koştun, sözümden hiç çıkmadın, üniversiteyi kazanana kadar hiç dizimin dibinden ayrılmayarak, annenin gurur kaynağı olarak başardın bunu.

Ama şimdi beni nasıl bırakıp gittin hala anlayamıyor,  bu kâbusu hala çözemiyorum kızım.

Hep neden, neden, neden soruları beynimi kemirip duruyor…

Şuan ise bildiğim bir şey var oda,  bizleri ansızın terk edip gittin , geride bizlerin gurur duyacağı bir çevre bıraktın. Her kimle konuştuysak, tanıdığımız tanımadığımız herkes senden hep övgü ile gurur ile bahsetti güzel kızım.

FERAY IN MEZAR ZİYARETİ 3 ŞUBAT 2018 (7)

Okulundaki ve belediyedeki başarı dolu performanslarını öğrenmek, sevildiğini, sayıldığını duymak bizi gururlandırdı ama sevinemedik ki kızım. Çünkü sen yoksun…

Aslında biliyordum sen bizim hep gurur kaynağımızdın. Çünkü örnek bir kızdın, cennet yüzlüm.

Feray kızım ben bu hayatta şunu öğrendim; bu dünyada sen ve senin gibi iyiler çok çabuk göç ediyormuş. Bunu düşündükçe içim kanıyor, dayanamıyorum, dayanılmaz yükü omuzlarıma bırakıp gittin kızım. Şimdi bu sözlerimi duyar gibisin melek yüzlüm, ne olur ağlayıp gözyaşlarını da katma bu hüznüme..!

Bir anne olarak, bir evladı kaybetmek, hele de senin gibi bir evladı kayıp etmek, ne kadar acı ve zor. Tarifi imkânsız bir şeymiş kızım.

Melek yüzlüm biliyor musun, sanki melek olacağın içine doğmuştu da ismini soranlara Melek Feray derdin. Arkadaşların seni Melek Feray olarak biliyorlardı hep, öylede oldun, melek olup uçtun gittin. Melek yüzlüm. Birçok şeyi beraber yaptığımız gibi Kalplerimizde birdi, beraber gülüyorduk, beraber ağlıyorduk seninle. Sonunda beni sensiz bıraktın gülüm. Ben şimdi tek başıma ağlıyorum, çünkü sen yoksun. Gülmek desen o artık yok benim hayatımda, çünkü ben seninle bir başka gülerdim, ama şimdi sen yoksun senide, bizi de bu duruma düşürenler inşallah hem bu dünyada, hem Allah katında ömürleri boyunca hiç gülmezler. Ömür boyu

bize ve sana yaşattıklarını yaşarlar.

Ben bir anne olarak Türkiye Cumhuriyeti adaletine güvenmek istiyorum. İnşallah kanın yerde kalmaz kızım. Katilin alacağı en ağır cezada, başka kadın cinayetleri davalarına örnek olur, bir daha analar ağlamaz diye umut ediyoruz.

Meleğim biliyor musun, hani okul kapandığında orkidelerini alıp gelmiştin ya, anne orkidelerim sana emanet demiştin ve bana güvenerek orkidelerinle ilgilenmemiştin. Ama orkidelerin kurumaya başlamış diye bana nasıl takılmıştın, hatta “orkidelerime bakamadın” diye bana ne kadar kızmıştın ve alıp geri götürmüştün. Ve o zaman bana “bir orkideye bakmayı bile beceremiyorsun onlarla konuşup, ilgilenmeliydin” demiştin. Biliyor musun Feray, o orkidelerin sensiz 3 ay boyunca, kapalı ve susuz bir şekilde evinde kurumadan canlanmış ve çiçek açacaklar, ben onları gördüğümde şok oldum. Ne vardı sende orkidelerin gibi inatla yaşamak için mücadele etseydin, be melek yüzlüm. Aslında normalde inatçı bir kızdın ölüme niye inat etmedin ve bu kadar çabuk teslim oldun güzel kızım. Şimdi o orkidelere baktıkça seni hatırlıyorum ve sesin kulağımda çınlıyor ve gözyaşlarım sel oluyor, sonra diyorum ki kendi kendime “Aysel bak meleğin seni görüyor ve duyuyor, ağlayıp ta kızının orkidelerini ve meleğini de üzme bak tekrar kururlarsa sana tekrar kızacak” deyip göz yaşlarımı siliyorum, çünkü onlar senden bana hatıra kaldı gülüm.

Şimdi mutlu ol, ve son bir defa annenin küçük meleği olarak gülümse. Çünkü sana söz veriyorum senin için o orkidelere gözüm gibi bakacağım ve davan için mücadele edeceğim, tıpkı melek Feray’ım gibi. Düşünüyorum da sen olsan asla bu işin peşini bırakmazdın ve bende öyle yapacağım kızım. Tekrar sana söz veriyorum adalet yerini bulana kadar o katil, kahpe, alçak hain hak ettiği cezayı alana kadar, bu işin peşini bırakmayacağız.

Burada bir kez daha haykırıyorum, “Yeter artık kadınlar ölmesin, melek Feraylar ölmesin, masum savunmasız kızlarımız, kadınlarımız ölmesin. Adalette artık bu canilere gereken en ağır cezayı versin ve insanlıktan nasibini almamış böyle kahpeler bir daha canice katliamlar yapmasın.

Sana söz veriyorum melek yüzlüm, bu beden nefes aldıkça, seni hiçbir zaman unutmayacağım.

Meleğim seni çoook seviyorum, Allaha emanet ol, mekanın cennet, ruhun şad olsun kızım.

 

2.403 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]