Feray Şahin Çocuk Oyun Parkı

Bekir ŞAHİN” Yazdı..

Mersin’de Mezitli Belediyesi kızımız Feray’ın ismini bir parka vererek ölümsüzleştirdi. Belediyenin stajyer öğrencisi Feray kızımız için bu örnek hizmette emeği geçen başta Belediye Başkanı Neşet Tarhan olmak üzere katkı sunan belediye meclis üyelerine ve belediye yöneticilerine, daire başkanı ve müdürlerine ve parkın açılışına katılan herkese teşekkür ederiz. Aynı zamanda kızımızın adını yaşatan belediyenin bu örnek hizmeti, Mezelideki Feray Şahin Parkı’nın açılış haberini yapan tüm basın yayın organlarına,  aynı zamanda Londra merkezli BBC Türkçe yayın kuruluşuna da çok çok teşekkür ederiz. GGC başkanı İbrahim Ay ve eşi Meral Ay’da pazar günü Feray Şahin çocuk oyun parkını ziyaret etti . Ay ailesine de çok teşekkür ederiz.

 

Parkın açılışına katılan herkes elbette birbirinden değerli insanlardı, ancak bunlardan birkaçının ismini vererek burada bahsetmek istiyorum. Mezitli Yeni Mahalledeki Feray Şahin Çocuk Oyun Parkı’nın açılışına Toros Üniversitesi Rektörü Prof Dr Halil Korkmazyürek’de katılarak onurlandırdı. Ve öğrencileri adına böylesine güzel bir hizmette emeği geçenlere oda teşekkür etti, mutluluklarını ifade etti. Açılışta CHP’nin Mersin eski İl başkanı Ecz. Abdullah Özyiğit, CHP İl Kadın Kolu Başkanı Pakize Güler, Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım, Mezitli Kadın Kolu Başkanı Sevim Çelik ve yönetim kurulu üyeleri ile katılım sağlayan belediye meclis üyelerine il ve ilçe yöneticilerine, açılışta yanımızda bulunan tüm duyarlı yurttaşlara mahalle muhtarı Ömer bey’e ve mahalle halkına sonsuz teşekkür ederiz. İyiki varsınız.

Belediye Başkanı Tarhan’ın dediği gibi kızımızın adının yaşadığı “Feray Şahin Parkı”, artık Yeni Mahalle muhtarına ve mahalle halkına emanet. İnşallah sahip çıkarlar ve kızımıza yakışır bir park olarak varlığını sürdür. Aynı zamanda ailemizin de bir parçası Mersin’de ikamet ettiğinden, özellikle Mezitli’de ikamet edenlerin parkı sürekli ziyaret ederek ilgileneceklerdir. Bizlerde sık sık Mersin’e gidip gelen aile olduğumuz için, kızımızın hem çocuk oyun parkını, hem de Toros Üniversitesi’nin açtığı Hatıra Ormanı’nı ziyaret edeceğiz.

Evet, dostlar genç yaşta maalesef gencecik üniversite son sınıf öğrencisi mimar adayımızı, evimizin tek kızı, gülü, çiçeğini bir kahpe, alçak, insanlıkta nasibini almamış hain tarafından maalesef katledildi. Genç ölümler hele hele  böylesine bir ölüme dayanmak elbette oldukça zor. Bir kahpe tarafından kızımız bizden çok zamansız ayrıldı…

Feray kızım ölümün bizleri büyük acı içinde bıraktı. Umarız bize bu acıyı yaşatanlar da, en az bizim kadar bu acıyı yaşar…

Dostlar, bin bir güçlükle okuttuğumuz kızımız, bu yıl mezun olacaktı. O duygu yüklü, hümanist, sosyal, insanları seven, hele hele fakir, gariban çocuklara, kızlara yardımcı olan, kimsesizlere yardım eli uzatan, okulun sosyal projelerinde yer alan, hayat dolu, heyecan dolu bir kızdı.

Maalesef böyle güzel insanlar bu dünyada erken ayrılıyor. En acısı da bu olsa gerek, erken ve genç yaşta bu dünyada ayrılıp, toprağa verilmek.

Eli kanlı, alçaklar maalesef böyle güzel insanlara yaşam hakkı vermiyor…

O zaman böyle kahpeler, alçaklar aramızda dolaşırsa huzur olur mu, insan rahat yaşam sürebilir mi?

İnsan olmak aslında bu coğrafyada çokta kolay değil. Bu ülkede daha doğrusu Ortadoğu da insan olmayı başarmak, bunu yaşamak, gerçekten çok zor. Buralarda önce insan olma kavramı maalesef yok. Etrafınıza şöyle bir bakın vicdanının sesini duyan, çok az insan kalmış. Duyarsız, neme lazımcı, kaderci hatta çıkarcı, bir anlayışı, bir toplum yapısı gelişiyor.

Hayatın bir çok alanında bu yoz ve yobaz anlayışı görmek olası. Aslında bu durum hayatın akışı içinde çok tehlikeli.

Çünkü yardımlaşma, paylaşma, haksızlığa dur deme, sorma, sorgulama kültürü olmayan yerlerde, gözünüzün önünde bir insana yada bir canlıya zarar verseler hatta katletseler umursamaz hatta görmezden gelip devam eder geçer gidersiniz. Aman şahit olmayım, yazdırmasınlar diyerek hep kendinizi gizler durursunuz. Şimdi bu mu insanlık Allah aşkına.

İşte bu yapı, anlayış, yozlaşma aslında sözün bittiği yer. Tıpkı bir insanın katledilmesi gibi.

Biraz farklılaştırırsam, düşünebiliyor musunuz şu akaryakıt zamlarını, hayat pahalılığını, anti demokratik uygulamalara karşı tepki gösteren var mı, ya da olsa bile kaç kişi buna destek verir, parmakla sayılacak kadar. İşte o zaman burada insanlık bitmiş demektir.

FERAY’IN MEZARI GAZİANTEP’TE

Dostlar, kızımız Feray’ın mezarı Gaziantep Asri Mezarlıkta. Mimar adayımıza, evimizin biricik kızı, gülü, çiçeği Feray’a yakışır bir mezar yapmayı planlıyoruz. Tıpkı Özgecanki gibi kızımıza yakışır, anılarda hep yaşayacak bir mezar olsun istiyoruz.

Bu konuda gönüllü heykel traş ve mimarlardan da elbette destek bekliyoruz.

 

 

 

 

1.081 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]