Feray kızım, sen ölmedin ki!

Asayiş Haberleri”Bekir ŞAHİN”Genel”Köşe Yazıları”Yerel Haberler” Yazdı..

Mersin’de, Toros Üniversitesi Mimarlık Bölümü son sınıfta okuyan gencecik kızımız (Feray Şahin) yaklaşık 4 ay önce daha hayatının baharına yeni adım atmak üzereyken, bir kahpe, bir hain, bir alacak tarafından hazırlanan tuzak ile katledildi.

Feray kızımız aslında 27 Ocak cumartesi günü ağabeyi Okan’ın avukatlık ofisinin açılışında olacaktı, açılışı organize edecekti, planı buydu.  Ama gözü dönmüş, soysuz bir katil, ona bu fırsatı, sevinci, heyecanı yaşatmadı, gencecik yaşta katletti. Üzgünüz, öfkeliyiz, yaralıyız ve bir eksiğiz dostlar. Bu ölüm, çok ağırımıza ve çok zorumuza gidiyor. 23 yıl, bin bir emekle, güçlükle büyütüp, okutup, üniversite son sınıfa kadar gelen hayat dolu bir kızın bir kahpe tarafından katledilmesin ağırımıza gidiyor. Bize bu acıyı yaşatan kahpe katil (Polis memuru Fetih Burak Aykul) umarım bizim yaşadıklarımızın en ağırını yaşar. Ailesi de en az bizim kadar o acıyı hisseder, ömür boyu da acıyla yaşar…

Kimileri kader diyerek bu acımızı hafifletmek ya da unutturmak isteseler de unutmamız mümkün değil. Çünkü bu bir kader değil, bir katliamdır. Kahpe polis, kımızı bilerek, kasten öldürmüş, kimse yaklaşıp yardım etmesin, kimseye konuşmasın diye de ölene kadar başında ayrılmamıştır. Böyle bir alçağı nasıl unutabiliriz, böyle bir katliama nasıl kader diyebiliriz, böyle bir vahşetin ateşi nasıl sönebilir ki…

Savunmasız, silahsız, masum ve gelecek için öylesine güzel hayalleri olan, hümanist, vicdan sahibi, duygu yüklü, heyecan dolu, cıvıl cıvıl kızımız, maalesef polis teşkilatının yüz karası (Fatih Burak Aykul) tarafından  katledildi. Bu kahpe halen Mersin’de tutuklu ve Mersin Ağır Ceza Mahkemesinde de kasten adam öldürmekten yargılanıyor. Umarız en ağır cezayı alarak bedelini öder.  En büyük umudumuz, beklentimiz, dileğimiz talebimiz ise müebbet cezadır. Bize yaşattığı bu acıyı en ağırını yaşaması için, mücadelemiz yargı önünde sonsuza kadar sürecek ve elemiz hep o katilin yakasında olacaktır.

DELİLLERİ KARARTMAK İSTİYORLAR

Katil ve onun uzantısı kahpeler yapılan katliamı kazaya çevirmek için delilleri hep karatma çabasında olduklarını gözlemliyoruz. Devletin gücünü de yanına alan hainin, olayı karatma çabasına, düzenbazlığına izin vermeyeceğiz.

BU ACIYI NE KIZIMIZ, NEDE BİZLER HAK ETMEDİK

Evet, dostlar maalesef bir hain, bir alçak bir katil tarafından hayatımız alt üst edildi, yaralandık. Ne kızımız bu ölümü hak etti, nede bizler bu katlanılamaz acıyı asla hak etmedik. Acımız, öfkemiz içimizdeki ateş daha dün gibi, halen alev alev. İçimizde yanan bu ateş bir türlü sönmüyor ve sönmeyecek…

Güzel kızımız Feray, sanki sabah okuldan çıkıp gelecek, her zamanki gibi bizimle, annesiyle, kardeşleriyle gülüp oynayacak, akrabalara, komşulara gidip ziyaret edecek, ben geldim gibisinden heyecan katacak, sevgi katacak. Sanki arkadaşlarıyla koşuşturup gelecek gibi, halen ne aklımızdan, ne yüreğimizde çıkmıyor. Unutamıyoruz ki, o gencecik, mimar adayı kızımızı.

Hep içimden “Feray kızım sen ölmedin ki” diyorum. Ama kelimeler düğümleniyor gırtlağımda konuşamıyorum ki. Sana elimi uzatamıyorum ki kızım.

Keşke tüm bunlar yalan olsaydı.

Sen gittin gideli uyuyamaz oldum, günler geceler sensiz hiç bitmiyor güzel kızım, mimar adayım…

Feray, sen bize acıların en büyüğünü yaşattın. Buna katlanamıyoruz, çekilmiyor bu acı kızım.

Afet bizi…

Senin gibi heyecan dolu, sosyal, vicdanlı, duygusal, samimi, candan, gerçekçi, temiz kalpli, mazlumların hep yanında olan, hayırsever birisine, bu ölüm hiç yakışmadı kızım.

Demek ki iyilik meleği olmak, hain dolu bu dünyada fazla şey ifade etmiyor muş kızım. Çünkü sonunda bir hainin, bir kahpenin, bir alçağın hazırladığı tuzağa düştün. En çok ihtiyaç duyduğun bir anda, yanında olamadık, yetişemedik, yardım edemedik kızım, affet bizi.

Temiz kalpli olman, hayatına mal oldu. Hiç düşünmedin ki, bu dünyada öylesine kalleş ve kahpeler var, insana yaklaşmak için türlü kılıklara girerler. Ama sen iyi kalpli biri olarak hesap etmedin ki bunları. Sonunda bir hainin, alçağın tuzağına düştün kızım.

Feray, kızım seni hiç unutmadık, unutmayacağız. Daha dün gibi acın halen taze, halen yaşıyorsun gibiyiz güzel kızım…

TEŞEKKÜR

NOT; Toros Üniversitesi, kızımız Feray Şahin’in okuldan da çok sevilen, okuluna bağlı, aktif ve sosyal bir öğrenci olması nedeniyle adını yaşatmak uğuruna geçtiğimiz günlerde hatıra ormanı kurdu. Emeği geçen herkese ve okul yönetimine sonsuz teşekkür ederiz. Aynı şekilde Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) üyesi ve mesleğe katkılarından dolayı kızımız adına GGC Yönetim Kurulu tarafından bizlere verilen plaket ile onurlandırdılar. Ayrıca TOKİ Basın Evlerinde, Feray kızımızın isminin bir bloka verilmesi yönünden de girişimde bulunan GGC Başkanı İbrahim Ay ve yönetimine de ayrıca teşekkür ederiz. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve ekibi stajer öğrencileri kızımız Feray’ın ölümünde duydukları üzüntülerini bizimle paylaştılar.

MERSİN BAROSU İLGİSİZ KALDI 

Öte yandan, Mersin’de yaşanan bu kadın katliamında, yaşadığımız bu acı olayda Mersin Barosu’nun ilgisizliğini ise üzüntü ile karşıladığımızı burada vurgulamadan edemeyeceğim.

MERSİN'DE GEÇTİĞİMİZ YIL EYLÜL AYINDA KALDIĞI EVDE TABANCA İLE VURULARAK HAYATINI KAYBEDEN TOROS ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ FERAY ŞAHİN'İN ADI HATIRA ORMANINDA YAŞATILACAK. (HÜSEYİN KAR/MERSİN-İHA)

16 OCAK 2018 MEZİTLİ BELEDİYE BŞK ZİYARET   (2)

MERSİN'DE GEÇTİĞİMİZ YIL EYLÜL AYINDA KALDIĞI EVDE TABANCA İLE VURULARAK HAYATINI KAYBEDEN TOROS ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ FERAY ŞAHİN'İN ADI HATIRA ORMANINDA YAŞATILACAK. (HÜSEYİN KAR/MERSİN-İHA)

Gazeteciler Cemiyeti’nde Feray Şahin anısına özel plaketFERAY ŞAHİN MERSİN HATIRA ORMANI AÇILIŞI  (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.977 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]