Cinayet Davası Öncesi Adliye Karıştı: 3Ü Polis 6 Yaralı

Şanlıurfa’da yaklaşık bir yıl önce işlenen bir cinayetin duruşmasına katılmak isteyen şahıslar ile polis arasında yaşanan arbedede 3’ü polis 6 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Şanlıur...

16 Mart 2017

Şanlıurfa’da yaklaşık bir yıl önce işlenen bir cinayetin duruşmasına katılmak isteyen şahıslar ile polis arasında yaşanan arbedede 3’ü polis 6 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Yusufpaşa Mahallesi Sarayönü Caddesi üzerindeki Kapaklı Pasaj’da yaklaşık bir yıl önce yaşanan ve bir kişinin hayatını kaybettiği kavganın duruşmasında ortalık karıştı. 15 Mart 2016 tarihinde yaşanan kavgada S.K. hayatını kaybederken 3 kişi ise yaralanmıştı.

Ölen kişinin yakınları duruşmaya katılmak istedi

Şanlıurfa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya katılmak isteyen S.K.’nin yakınlarına, iddiaya göre 4 ay önce yine duruşmada arbede yaşanması nedeniyle polis güvenlik gerekçesiyle izin vermedi. Polisin izin vermemesine sinirlenen grup ile polis arasında arbede yaşandı. Olaya müdahale eden çevik kuvvet polisleri, şahısları dışarı çıkarttı.

Olay dışarıda da devam etti

Dışarı çıkartılan grup ile polisler arasında yaşanan arbede devam edince bölgeye takviye ekipler sevk edildi. Yaşanan olayda 3’ü polis olmak üzere 6 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastanelere sevk edilirken 5 kişi gözaltına alındı.

Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Olay sonrası adliyedeki güvenlik önlemleri de arttırıldı.

75 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]