CHP’nin İzmir, İstanbul, Mersin ve diğer şehirlerin adayları açıklandı

ANKARA-CHP’de Parti Meclisi toplantısında 31 Mart yerel seçimi için İzmir Büyükşehir ve ilçeleri ile İstanbul ilçelerinin de aralarında olduğu çok sayıda yerin adayı belirlendi. Parti Meclisi toplantı...

ANKARA-CHP’de Parti Meclisi toplantısında 31 Mart yerel seçimi için İzmir Büyükşehir ve ilçeleri ile İstanbul ilçelerinin de aralarında olduğu çok sayıda yerin adayı belirlendi. Parti Meclisi toplantısından sonra isimler Merkez Yürütme Kurulu toplantısında oylandı. Açıklanan adaylara tepki gösteren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu görevinden istifa etti.

Parti Meclisi’nde belirlenen isimlere göre İzmir adayı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu. İstanbul’da ise Kadıköy’e Şerdil Dara Odabaşı, Beşiktaş’a Rıza Akpolat, Şişli’ye ise Fidan Aslan Eroğlu aday gösterildi. Mersin Yenişehir’e Ecz.Abdullah Özyiğit aday gösterilirken, Mezitli’ye Neşet Tarhan, Silifke’de ise Mustafa Turgut ile devam kararı aldı.

CHP PM’den MYK’ye gönderilen liste şöyle:

İSTANBUL

Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan

Bakırköy: Bülent Kerimoğlu

Başakşehir: Abdülhadi Akbayrak

Bayrampaşa: Remzi Akbayram

Beşiktaş: Rıza Akpolat

Büyükçekmece: Hasan Akgün

Çatalca: Cem Kara

Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım

Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt

Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu

Fatih: Soner Özimer

Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya

Güngören: İsmet Yaşar

Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı

Kartal: Gökhan Yüksel

Pendik: Mehmet Salih Usta

Sancaktepe: Özgen Nama

Sarıyer: Şükrü Genç

Silivri: Özcan Işıklar

Sultanbeyli: Ayhan Koç

Sultangazi: Halil Bozkurt

Şile: Ali Secaattin Güney

Şişli: Fidan Aslan Eroğlu

Tuzla: Salim Gürsoy

Ümraniye: Cafer Aktürk

Üsküdar: Ahmet Kılıç

Zeytinburnu: Adil Emecan

 

İZMİR

Aliağa: Özcan Durmaz

Balçova: Mehmet Ali Çalkaya

Bayındır: Ufuk Sesli

Bayraklı: Cevat Durak

Bergama: İdris Yavuz Yılmaz

Beydağ: Feridun Yılmazlar

Bornova: Mustafa İduğ

Buca: Aydoğan Hepdemirgil

Çeşme: Ekrem Oran

Çiğli: Ali Engin

Dikili: Adil Kırgöz

Foça: Fatih Gürbüz

Gaziemir: Halil Arda

Güzelbahçe: Mustafa İnce

Karabağlar: Muhittin Selvitopu

Karaburun: İlkay Girgin Erdoğan

Karşıyaka: Cemil Tugay

Kemalpaşa: Rıdvan Kayalı

Kınık: Ahmet Özkan

Kiraz: Mehmet Emin Avşar (İyi Parti)

Konak: Abdül Batur

Menderes: Mustafa Kayalar

Menemen: Serdar Aksoy

Narlıdere: Utku Gümrükçü

Ödemiş: Mehmet Eriş

Selçuk: Filiz Ceritoğlu Sengel

Seferihisar: Yelda Celiloğlu

Tire: Salih Atakan Duran (İyi Parti)

Torbalı: İsmail Uygur

Urla: Burak Oğuz

 

ANTALYA

Akseki: Mustafa Kavaşoğlu

Kumluca: Mustafa Köleoğlu

Balıkesir

Ayvalık: Rahmi Gençer

Bandırma: Tolga Tosun

Erdek: Hüseyin Sarı

Altıeylül: Esin Balıbek

 

BURSA

Osmangazi: Erkan Aydın

 

DİYARBAKIR

Eğil: Ahmet Aktay

Sur: Ramazan Eker

 

ERZURUM

Aşkale: Cemal Karausta

Aziziye: Aydın Söylemez

İspir: Nafiz Aydın

Karaçoban: Bekir Yılan

Karayazı: Mahmut Han Koçak

Tekman: Sebahattin Uludağ

 

ESKİŞEHİR

Beylikova: Tolga Savaş

 

KAYSERİ

Hacılar: Gülay Talaslı

Tomarza: Osman Koç

 

KONYA

Çumra: Veli Harman

Derbent: İsmail Fidan

Emirgazi: Dursun Döleker

Karapınar: Kamil Bülbül Okuyucu

Karatay: Mehmet Şeflek

Meram: Mehmet Gayretli

Selçuklu: Ahmet Adil Tırpan

 

MANİSA

Soma: Abdullah Saka

 

MERSİN

Tarsus: Haluk Bozdoğan

Silifke: Mustafa Turgut

Mezitli: Neşet Tarhan

Yenişehir: Abdullah Özyiğit

Mut: Mehmet Saydam

Anamur: Durmuş Deniz

Bozyazı: Yüksel Kır

 

MUĞLA

Bodrum: Mehmet Kocadon

Fethiye: Ali Karaca

Marmaris: Muhammed Ali Acar

Seydikemer: İbrahim Ertürk

 

ORDU

Gürgentepe: İsa Yazıcı

Ulubey: Kani Ergün

 

SAKARYA

Adapazarı: İsmail Kılıç

Pamukova: Hüseyin Eryiğit

 

SAMSUN

Atakum: Cemil Deveci

 

URFA

Siverek: Fatih Mehmet Bucak

Birecik: Hüseyin Kırat

 

TRABZON

Sürmene: Kemel Küçükali

 

VAN

İpekyolu: Sinan Solmaz

 

AFYON

Boldavin/Özburun: Uğur Koç

İhsaniye: Tunay Türkmen

Sinanpaşa/Düzağaç: Osman Kavas

Şuhut: Ekrem Özsoy

 

AĞRI

Doğubeyazıt: Fesih Maral

Patnos: Lokman Çetin

 

BARTIN

Ulus/Kumluca: Gülizar Saygın

Ulus/Abdipaşa: Yaşar Alkız

 

BATMAN

Sason: Cuma Uçar

 

BİTLİS

Adilcevaz: Mehmet Reşit Önal

Mutki: Tahir Bakır

 

BURDUR

Gölhisar/Yusufça: Mustafa İnce

 

EDİRNE

Keşan: Şenol Yalı

 

ELAZIĞ

Alacakaya: Nazmi Gürbüz

Arıcak: Mustafa Coşkun

 

ERZİNCAN

Merkez/Mercan: Fulya Ateşlenmek

 

GİRESUN

Güce: Mehmet Salih Bahadır

Keşap: Murat Bıçakçı

 

HAKKARİ

Merkez: Metin Koparan

Şemdinli/Derecik: Suat Yüksel

Yüksekova: Peruz Çamlı

Yüksekova/Esendere: Mithat Baran

 

IĞDIR

Merkez/Hoşhaber: Osman Toka

 

KARAMAN

Sarıveliler: Muhitdin Türkan

Merkez Sudurağı: Gürsel Aksoy

 

KARS

Digor Dağpınar: Nurettin Artuğ

 

KASTAMONU

Seydiler: Halit Cesur

 

KIRIKKALE

Karakeçili: Salih Büyükkaya

Merkez: Mehmet Tuna Soykan

Pehlivanköy: Abdurrahman Öntürk

 

KÜTAHYA

Çavdarhisar: Ali Okur

Gediz/Eskigediz: Ekrem Taşkesdik

 

MUŞ

Bulanık/Sarıpınar (Belde): Alaattin Çevik

Malazgirt: Ahmet Kenan Türker

Malazgirt/Konakkuran (Belde): Tevfik Bülbül

Hasköy: Nedret Paçal

 

NEVŞEHİR

Ürgüp/Ortahisar (Belde): Hatice Yavuz

 

OSMANİYE

Düziçi/Böcekli: Doğan Öztürk

Düziçi/Ellek: Nurettin Mart

 

RİZE

Merkez: Ayhan Akyüz

 

ŞIRNAK

Uludere/Şenoba (Belde): Sabri Babat

 

YOZGAT

Sorgun/Çiğdemli (Belde): Hasan Ersoy

Sorgun/Doğankent (Belde): Ali Erciyas

Sorgun/Gülşehri (Belde): Nihat Karaman

Boğazlıyan/ Yamaçlı (Belde): Duran Baran

Boğazlıyan/Uzunlu (Belde): Tekin Becerik

 

ZONGULDAK

Ereğli: Halil Posbıyık

Merkez: Ali Uzun

720 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]