CHP’li Umut Yılmaz, Belediyelerin ihalelerini parselleyen AKP’liyi deşifre etti savcılık ifadesini aldı

GAZİANTEP-YENİ ÇİZGİ; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şehitkamil ilçe Başkanı Umut Yılmaz, AK Parti Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Ferda Barış’ın “belediyelerden ihale aldığını” ile sürmesinin ardından,...

GAZİANTEP-YENİ ÇİZGİ; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şehitkamil ilçe Başkanı Umut Yılmaz, AK Parti Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Ferda Barış’ın “belediyelerden ihale aldığını” ile sürmesinin ardından, Ferda Barışın şikayeti üzerine Cumhuriyet savcılığında ifade verdi.  Başkan Umut Yılmaz, “Ben 21 tane ihale belgesini aslanlar gibi alınlarının ortasına yapıştırdım. Yapıştırdığım halde yalancı dediler. İhaleyi alan orada, ihaleyi veren orada, fakat ihaleyi ortaya çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçe Başkanı adliyede ifade verdi” diye konuştu. Başka Yılmaz, “Sayıştay raporlarında bile büyükşehir belediyesinin ihalesinin yapmış olduğu usulsüzlükler çarşaf çarşaf yer alıyor” dedi.

CHP’li Başkan Umut Yılmaz ifade verdi

Geçtiğimiz Günlerde CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz Şahinbey Belediyesi Meclis Üyesi Ferda Barış’ın, Şahinbey Belediyesi’nden ihale aldığına dair basın açıklaması yapmıştı.  Yılmaz o açıklamadan dolayı Gaziantep Adliyesi’nde ifade verdi. İfadesinin ardından açıklamalarda bulunan Yılmaz ihalenin belgelerini ortaya çıkardığı dile getirerek “Geçen haftalarda basın açıklaması yapmıştım. Bu basın açıklamasında AKP’li belediyelerden meclis üyesinin almış olduğu ihaleyi ortaya çıkarmıştık. Hemen ardından AK Parti il başkanı basın açıklaması yapmış, benim yalan ve iftira ettiğimi söylemişti. Ve hakaret ettiğimi ve bu nedenle de benimle ilgili gazetelerde yalancı başkan manşeti attırmıştı. Ben 21 tane ihale belgesini aslanlar gibi alınlarının ortasına yapıştırdım. Yapıştırdığım halde yalancı dediler” dedi.

BASIN AÇIKLAMAM KAYITLARDA DURUYOR

Adliyeye şüpheli sıfatıyla geldiğini dile getiren İlçe Başkanı Yılmaz “ Sürekli geldiğim adliyeye şüpheli sıfatıyla geldim. Suç duyurusu dilekçesini inceledim. Ferda Barış, benim kendisini ‘sanki hırsızmış, dolandırıcıymış’ gibi anlatmaya çalıştığımı söyledi. Benim basın açıklamam kayıtlarda duruyor. Ben kesinlikle böyle bir şey söylemedim, ama Ferda Barış niye gocunmuş bu kelimelerden? Takdiri memleketime bırakıyorum. Ben açıkça şunu söylüyorum; ihale veren belediye başkanından ihale alan meclis üyesinden, bunlara sahip çıkan yönetimlerden bu memlekete hayır gelmez. Ben yalan söylemenin iftira atmanın ne demek olduğunu bilen avukatım ama ben kul hakkı yemenin ne demek olduğunu hatırlattım” ifadesini kullandı.

BEDEL ÖDEMEKTEN ŞEREF DUYAN BİR PARTİYİZ

CHP Şehitkamil ilçe Başkanı Umut Yılmaz CİMER’E ve savcılığa Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Ferda Barış hakkında suç durusunda bulunduğunu ifade etti. Başkan Yılmaz, “Yapmış olduğum basın açıklaması neticesinde CİMER’e de savcılığa da gerek büyükşehir belediye başkanımız gerek meclis üyemiz hakkında suç duyurusunda bulundum. Suç duyurusunda bulunmuş olduğum dilekçe adliyede.  Tek bir sayfa açıklama halinde duruyor. Fakat AK partili bir siyasetçi CHP’li bir siyasetçiyle ilgili bir suç duyurusunda bulunduğu zaman 3, 4 gün sonra jet hızıyla polis kapımıza gelebiliyor. Biz bedel ödemekten şeref duyan bir partiyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partiyiz. Biz bu tür siyasi baskılara boyun eğemeyen bir partinin ferdiyiz. Mücadelemiz siyasette menfaat elde edenlere karşıdır. Partinin sırtından kim para kazanıyorsa bunlara karşı mücadele etmek bizim boynumuzun borcudur. Sayıştay raporlarında bile büyükşehir belediyesinin ihalesinin yapmış olduğu usulsüzlükler çarşaf çarşaf yer alıyor. Fatma Şahin, Ferda Barış üzerine alınmasın ama siyasette iki tür adam vardır;  birisi dava adamıdır, diğeri menfaat adamıdır. Bugün burada kim dava adamı kim menfaat adamı bütün halkımız görsün. Siyasetteki tüm menfaat adamlarına karşı mücadelemiz CHP olduğu sürece devam edecektir.

BELEDİYE BAŞKANI ARSA TİCARETİYLE UĞRAŞIR MI?

Adliyede bulunun CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ise, “Şehitkamil ilçe başkanımız Umut Yılmaz bir tane ihaleden bahsetti. 16 yıl önce çalıştığı bürosunun kirasını ödeyemeyenler hastane yaptırıyor. Özel okullar yaptırıyor. Biz bir tanesini söylüyoruz. Söylenecek çok şey var.  Bir belediye başkanı arsa ticaretiyle uğraşır mı? CHP’nin tarihinde hırsızlık yok. İlahi adalet bir gün tecelli edecek. Onlar Müslüman biz sanki Yahudi’yiz. Hırsızlığa gelince en büyüğü onlarda. Biz haram lokma yemedik. Bundan sonrada yemeyeceğiz. Bu kadar zulmünde pahalılığında bedelini ödeyecekler. Hırsız vezir hırlı vezir olmuş bu memlekette” şeklinde konuştu YENİ ÇİZGİCHP’li Umut Yılmaz, Belediyelerin ihalelerini parselleyen AKP’liyi deşifre etti 2

610 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]