CHP lideri Kılıçdaroğlu Besni, Gölbaşı ve Tut’da halka seslendi

ADIYAMAN-YENİ ÇİZGİ; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman'ın Gölbaşı, Besni ve Tut ilçeleri ile  ilçeleriyle  Yaylakonak ve Kömür Beldelerinde belediye başkan adaylarını tanıttı halka seslen...

ADIYAMAN-YENİ ÇİZGİ; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman’ın Gölbaşı, Besni ve Tut ilçeleri ile  ilçeleriyle  Yaylakonak ve Kömür Beldelerinde belediye başkan adaylarını tanıttı halka seslendi, seçimin önemine değindi. Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerin önemine vurgu yaparken, 17 yıl sonra ülke insanını patates, soğan, kuyruğuna sokan AKP iktidarına ders verme zamanı geldiğine işaret ederek, herkesin oy kullanamaya ve sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

Tut Belediye binasının önünde partililere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkan adayını tanıttı. Burada partililere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Partili ve Ülkücü gençlere sandık için çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, “AK Partili kardeşlerimiz 17 yıldır bu iktidarı başlarında taşıdılar. İktidar istediği kanunu çıkarttı, istedikleri atamaları yaptı. 17 yılda 81 milyon kişiden vergi aldılar. Şeker fabrikaları, tekel fabrikaları satıldı, Sümerbanklar, Etibanklar satılarak özelleştirildi. Sonra borç alındı. Dünyanın borcu var milletin sırtında. Vergi aldılar, özelleştirme yaptılar, borç aldılar ama şimdi hep beraber soğan kuyruğundayız. Sandığa giden AK Partili kardeşlerim ellerini vicdanlarına koyarak oy kullansınlar.

Ülkücü, milliyetçi kardeşlerime de bir şey söylemek istiyorum. Bizim altı okumuzdan birisi milliyetçiliktir. Milliyetçilik vatanseverliktir. Vatanınızı seviyorsanız, bayrağınızı seviyorsanız, Atatürk’ü seviyorsanız, Türkiye’yi seviyorsanız sizde milliyetçisiniz. Devletin tank silah fabrikasını başka ülkelere satan kişiye milliyetçi denir mi?” dedi. Adıyaman’da Kılıçdaroğlu’na,  Nemurt ve Atatürk büstleri hediye edildi.

Kılıçdaroğlunun Adıyaman gezilerine, Genel Baskan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kadın kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Adıyaman il ve ilçe başkanları ile milletvekilleri, Malatya İl Başkanı Enver Kirazde eşlik etti. YENİ ÇİZGİ

187 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]