CHP İl Başkanı Sucu “Gazianteplinin direnişi dünya döndükçe unutulmayacaktır”

GAZİANTEP-CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 97. Yıldönümünü onurla ve gururla kutladıklarını belirtti. İl başkanı Hayri Sucu açıklamasında günün anlamı ...

GAZİANTEP-CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 97. Yıldönümünü onurla ve gururla kutladıklarını belirtti.

İl başkanı Hayri Sucu açıklamasında günün anlamı ile ilgili şunları ifade etti;

“Gazianteplilerin vatan toprağına ve milli değerlere her koşulda sahip çıktığını, her zaman ülkenin geleceği ve gelişimi için çalıştığını belirtti. Antep Savunması’nı anlatan Sucu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Gaziantep, dün dörtte biri silahsız iki bin Anteplinin, tanklı, toplu 20 binin üstündeki düşman kuvvetlerine karşı sürdürdüğü direniş ile bağımsızlık mücadelesinin simgesi olmuştur. Bugün de kendi imkanlarıyla yarattığı organize sanayi bölgeleri, üretim kapasitesi, ihracat hacmi, istihdam olanakları ile ekonomik kalkınmanın simgesidir. Her zaman yurt sevgisiyle birlik, beraberlik, dayanışma içinde hareket eden, çalışmaktan, üretmekten hiçbir zaman vazgeçmeyen Antepliler ‘Gazi’ unvanını sonuna kadar hak etmektedirler.” İl Başkanı Sucu, başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bağımsızlık mücadelesine katılan şehit ve gazileri minnetle anarak, kente “Gazi” unvanı verilişinin 97. yıldönümünü onur ve gururla kutladı. Dünyada başka hiçbir şehre nasip olmayan, Gazi unvanıyla taçlandırılan bu şanlı direnişin dünya döndükçe unutulmayacağını belirtti.”

 

761 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]