Büyükşehir Güreş Takımı Final Müsabakalarına Katılacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup müsabakaları final karşılaşmasıyla sona erdi.Türkiye Güreş Federasyonun organizasyonuyla, Şanl...

13 Şubat 2018

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup müsabakaları final karşılaşmasıyla sona erdi.

Türkiye Güreş Federasyonun organizasyonuyla, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 11 Nisan Spor Salonunda düzenlenen grup müsabakasına 40 ilden 495 sporcu katıldı. 4 gün süren müsabakalarda sporcular birinci gelebilmek için minderde kıyasıya mücadele ederek ter döktü. İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, grup müsabakalarında dereceye giren sporcuları tebrik etti. Renkli görüntülerin yaşandığı güreş müsabakasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Güreş takımından dereceye giren 6 güreşçi düzenlenecek olan final müsabakalarına katılacak. Düzenlenen müsabakalarla ilgili konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, “Güreş müsabakasının Şanlıurfa’da yapılması kentimiz için gurur vericidir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gençliğin ne anlama geldiğinin farkındadır. 12 ayrı dalda kulüplerimiz faaliyet göstermektedir. 3 binin üzerinde lisanslı sporcumuz var, 500’e yakın güreşçi kulüplerimizde eğitim görmektedir. Sporcularımızın elemelerde göstermiş oldukları başarı bizim için çok önemlidir. Kökü bu topraklarda olan gençlik yetiştiriyoruz ve yetiştirmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

137 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]