Birecik Organize Sanayi Bölgesine büyük yatırım

BİRECİK- BEKİR ŞAHİN; Birecik’te Organize Sanayi Bölgesi’nde 1000 kişi İstihdam edecek olan Karbel Holding’e 180.000 M2’lik arsa tahsisi yapıldı. Birecik TSO Başkanı Müslüm Acar,  Birecik OSB, bölgeni...
birecik e 100 bin kişi istihdam edecek yatırım

BİRECİK- BEKİR ŞAHİN; Birecik’te Organize Sanayi Bölgesi’nde 1000 kişi İstihdam edecek olan Karbel Holding’e 180.000 M2’lik arsa tahsisi yapıldı. Birecik TSO Başkanı Müslüm Acar,  Birecik OSB, bölgenin çekim merkezi olacağını ifade etti.

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) başkan seçildikten sonra hem Oda da hem de ilçede önemli hizmetlere imza atan BTSO Başkanı Müslüm Acar, Birecik- Suruç arası karayolu üzerine kurdukları OSB’ye yatırımcı ilgisinin her geçen gün arttığını ifade etti. Birecik OSB’de yatırım yapmak için başvuran Karbel Holding’e bağlı Ersur Tekstil Anonim Şirketiyle sözleşme yaparak 180 bin m2 lik arsanın ön tahsisi için imzalar atıldı.

BİRECİK’TE İSTİHDAMA KATKI SUNACAKLAR

Ersur Tekstil Anonim Şirketi yöneticilerinden Salih Azak ve Cemal Gürbilek Birecik yaptıkları açıklamada, Organize Sanayi Bölgesine yatırım için başvurduklarını ve başvurularının kabul edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtirken, yatırımlarının işsizliğin azaltılması anlamında Birecik’te istihdama önemli katkı sunacağını ifade ettiler. Şirket yetkilisi Azak ve Gürbilek, yapılacak yatırımın hem firmalarına hem de Birecik ilçesine hayırlı olmasını diledi.

BİRECİK OSB YATIRIMCILARIN İLGİ ODAĞI

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar, Ersur Tekstil Anonim Şirketi yöneticileri Salih Azak ve Cemal Gürbilek’e, Birecik Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapmalarından mutluluk duyduklarını, ilçe ekonomisine ve istihdama katkı sunmalarını, ayrıca önemsediklerini ifade etti. Başkan Acar, Ersur Tekstil Anonim Şirketi yöneticileri Salih Azak ve Cemal Gürbilek’e teşekkürlerini iletirken yatırım yapmak isteyen firmalara yardımcı olmaya devam edeceklerini kaydetti. YENİ ÇİZGİ

145 Defa Okundu.