“Basın açıklamasına soruşturma açıldı”

  MERSİN- YENİ ÇİZGİ; KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mersin Şubesi Başkanı Eşbaşkanı Yılmaz Bozkurt, baskı ve soruşturmalarla yıldırmak istenildiğini belirtere...

 

MERSİN- YENİ ÇİZGİ; KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mersin Şubesi Başkanı Eşbaşkanı Yılmaz Bozkurt, baskı ve soruşturmalarla yıldırmak istenildiğini belirterek, 2017 yılı aralık ayında yaptığı basın açıklamasından dolayı hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Yeni Çizi Gazetesine açıklama yapan SES Mersin Şubesi Eşbaşkanı Yılmaz Bozkurt, sendikal faaliyetlerden dolayı kapalı mekanda basın açıklaması yapmalarına rağmen soruşturma açıldığını belirterek, “Kapalı mekanda bile konuşmayacaksak, nerde konuşacağız. O zaman kapatsınlar bu sendikaları. Üstelik Anayasal bir hak, bilerek, keyfi olarak çiğneniyor. Sendikalar, yasal kurulmuş, tüzel kişiliği olan kurumlardır. Yönetici olarak bizde sendika adına açıklama yapıyoruz. Basın açıklamamızda ne diyoruz insanca yaşam, savaşın değil barışın olmasını istiyoruz. Bu içerikteki  açıklamamızdan dolayı adli ve idari soruşturma açılıyor. Böyle komiklik, ötekileştirme olamaz. Bu yapılan sendikacılığa vurulan bir darbedir, engellemedir, baskıdır. Biz yasaların verdiği hakkı kullanıyoruz” diye konuştu.

Başkan Bozkurt, ülkede hukuksuzluğun diz boyu olduğunu sözlerine ekledi. YENİ ÇİZGİ

377 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]