Dövizdeki suni yükseliş sona erdi iddiası

  Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, dövizdeki suni yükselişin sona erdiğini ve yerini düşüşe bıraktığını belirterek, buda Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunun göstergesi olduğun...

 

Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, dövizdeki suni yükselişin sona erdiğini ve yerini düşüşe bıraktığını belirterek, buda Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunun göstergesi olduğunu ileri sürdü.

Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, döviz kurundaki düşüşle ilgili olarak

Yaptığı açıklamasında, “Dolardaki düşüşün nedeni Türkiye ekonomisinin iyi olmasıdır. Ekonomimizin iyi olmasından dolayı bu düşüş meydana geldi. Cumhurbaşkanımızı Amerika ziyaretinde olumlu gelişmelerin ortaya çıkması, Türkiye ekonomisinin de güçlü olmasından dolayı böyle bir düşüş meydana geldi. Ülkemizde ekonomik olarak herhangi bir sıkıntımız yok. Ekonomideki rahatlıktan dolayı dolarda düşüş yaşanıyor. Daha öncede yaptığımız açıklamalarda yükselişin suni olduğunu söylemiştik. Suni yükseliş sona erdi.”

Altının gram fiyatlarında süren gerilemenin devam etiğini kaydeden Özdinç,  gram altının fiyatı 228 liranın altına düşerken, çeyrek altın ise 371 liradan satılıyor. Piyasalarda yarım altın 740 liradan, Cumhuriyet altını ise bin 525 liradan satılıyor. Döviz kuru ile doğrudan bağlantılı olan altın fiyatları, dövizin gerilemesi ile birlikte altın fiyatlarının daha da gerilemesi bekleniyor.

Özdinç,  uzun vadede altın yatırımcısına her zaman kazandırdığını belirterek, “Halkımız günlük yaşamayı bırakıp uzun vadeli yatırımlara yönelmeli. Özellikle gençlerimiz tasarruf etmeyi öğrenmeliler” şeklinde konuştu.

 

647 Defa Okundu.
[pro_ad_display_adzone id=172609]